Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Gracjan Kalandyk w Mjazzdze

2016-11-09 11:05:27 (ost. akt: 2016-11-09 11:07:33)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W sobotę (12 listopada) elbląska Mjazzga zaprasza na koncert elbląskiego muzyka Gracjana Kalandyka, którego bliżej poznać można było dzięki jego udziałowi w programach X Factor oraz The Voice of Poland.

Gracjan Kalandyk to młody wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.Urodził się w 1992 roku. Od najmłodszych lat otaczała go muzyka, która sprowokowała do sięgnięcia po gitarę w wieku 10 lat, a jako 16 latek zaczął komponować piosenki. Artysta studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Aktualnie kończy prace nad debiutanckim albumem, który ukaże się na początku przyszłego roku nakładem Universal Music Polska. Album nagrywany jest w warszawskim studiu NEXTPOP Songwriters’ Label, a jego produkcją zajął się Robert Amirian, znany ze współpracy z takimi artystami jak: Fismoll, Ewa Farna, Ania Szarmach, Kari, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak czy Kuba Badach.

Jego pierwszy singiel - "Chodź" - zapowiadający album w pierwszy tydzień został wyświetlony ponad 100 000 razy. "Mimo delikatnego, eterycznego wstępu do albumu jakim jest "Chodź" zapewniam, że album to istna bomba muzycznych kolorów, o czym będziecie mogli przekonać się na koncertach!" - mówi artysta.
Oprócz akustycznych, delikatnych utworów na koncercie nie zabraknie przesterowanych dźwięków!

Jest uczestnikiem i jednym z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu X Factor oraz finalistą V edycji programu The Voice of Poland, w którym zachwycił jurorów i widzów swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością. Następnie zagrał wiele koncertów akustycznych w całej Polsce. Ma za sobą również kilka koncertów, na których wystąpił wspólnie z m. in. zespołem Dżem, Markiem Piekarczykiem i TSA, Margaret, Juan Carlos Cano, Justyną Steczkowską.

Mjazzga, 12 listopada, godz. 20.15
Bilety w cenie 10 zł przed i 15 zł w dniu koncertu.

Następne koncerty:
18-11 Dubska (reggae)
23-11 Shaun Booker & John Del Toro Richardson (USA blues)
25-11 Jaaa! (electro)
28-11 Aga Derlak Trio (jazz)

Źródło: Dziennik Elbląski