środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Stypendium ministra kultury dla dwóch uczennic z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym [zdjęcia]

2016-11-10 15:05:38 (ost. akt: 2016-11-10 15:09:29)

Autor zdjęcia: nadesłane/Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Magdalena Sadowa i Wiktoria Kieniksman, uczennice klasy maturalnej Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, odebrały w miniony wtorek stypendia ministra kultury i dziedzictwa narodowego dla uczniów szkół artystycznych. Uroczystość miała miejsce w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Twórczość Magdaleny Sadowej i Wiktorii Kieniksman została doceniona na przeglądzie w Dłużewie, czego wyrazem było wręczenie indeksów pozwalających na wybór kierunku oraz uczelni Akademii Sztuk Pięknych na terenie całej Polski.

Uczennice nie osiadły na laurach. Brały udziały w wielu plastycznych konkursach, angażowały się w artystyczne życie szkoły oraz miały własne wystawy, podczas których przedstawiały swoje prace. Działania zostały zauważone, a dowodem tego był ostatni wyjazd do Warszawy. Doceniono ponad 70 osób ze szkół baletowych, plastycznych oraz muzycznych.

Sukces Magdaleny Sadowej oraz Wiktorii Kieniksman zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ znalazły się pośród zaledwie 11 nagrodzonych uczniów ze szkół plastycznych w całej Polsce. Każdy z nich mógł przedstawić jedną pracę i tym samym zaprezentować w bardzo skrótowy sposób swoje dokonania. Znalazło się tam malarstwo, rysunek, rzeźba, linoryt. Uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprezentowały grafikę wykonaną techniką linorytu - autoportret oraz akt węglem.

Obecnie prace Magdaleny i Wiktorii można oglądać na wystawie w Galerii Nobilis (CSE Światowid).
Karolina Zabaryłło, uczennica klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym