Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Dubska zawibruje w Mjazzdze

2016-11-14 20:08:06 (ost. akt: 2016-11-14 16:29:27)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Znani są z pozytywnych wibracji i doskonałej zabawy koncertowej. W piątek 18 listopada na scenie elbląskiej Mjazzgi najnowszą płytę zatytułowaną "Ulicami" promować będzie grupa Dubska.

Dubska to jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. Łączą w swojej muzyce brytyjskie i jamajskie reggae’owe fascynacje z innymi gatunkami. Kochają dobre melodie, naturalność i brak przywiązania do konkretnej konwencji. Słyną też z niekonwencjonalnych coverów. Mają na koncie kilka płyt i wiele przebojów, które chętnie są grane przez stacje radiowe. Największy sukces odniósł utwór „Avokado” (kilka miesięcy na Liście Przebojów Trojki), sporą popularność zdobyły też „Johny” i „Mama”.

Zespół Dubska ma na koncie kilkaset koncertów. Oprócz najważniejszych polskich festiwali, klubów i plenerów dotarł również do Rosji, Grecji, Czech, Austrii i Niemiec.
Grali wielokrotnie na wszystkich polskich festiwalach reggae.

W maju tego roku ukazał się najnowszy album Dubska „Ulicami”. Nowa płyta odsłoniła nowe oblicze zespołu, nowoczesne brzmieniowo i zatopione w kulturze miejskiej. Oczywiście nie zabrakło na niej charakterystycznych, chwytliwych melodii. Producentem płyty jest Aleksander „Mothashipp” Molak, znany ze współpracy m.in. z Vavamuffin, Mariką, Mama Selita, Pablopavo i wieloma innymi.

Jesienią 2016 roku zespół rozpoczyna serię klubowych koncertów, na których będzie można usłyszeć piosenki z najnowszej płyty oraz największe hity z dotychczasowej działalności grupy.

Zespół tworzą:
Dymitr Czabański - voc, guitar
Marcin Muszyński - voc
Diana Rusinek - voc
Jarosław Hejmann – drums
Artur Małecki – bass
Marcin Grzybowski – guitar
Tomasz Bartz – keyboards
Michał Michota – trumpet
Krzysztof Błaszczak – trombone

Mjazzga, 18 listopada, godz. 20.15
Bilety w cenie 20 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski