Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Świąteczne Spotkania Elblążan. Koncert Ewy Farny i wiele innych atrakcji

2016-11-15 14:21:00 (ost. akt: 2016-11-16 09:40:09)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zdjęcia ze Świętym Mikołajem, fabryka upominków, przejażdżka saniami czy fajerwerkowe show. Do tego koncert Ewy Farnej oraz tradycyjnie - świąteczny jarmark i wspólna wigilia. Te atrakcje czekają na wszystkich, którzy w dniach 17-18 grudnia wezmą udział w tegorocznych, Świątecznych Spotkaniach Elblążan.

Jedną z największych atrakcji tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan będzie niewątpliwie konwój dwóch ciężarówek Coca-Coli, które 17 grudnia o godz. 15. zaparkują na Placu Katedralnym. Bez wątpienia będzie na co popatrzeć, bo każda z ciężarówek ma prawie 9 metrów długości, 4 metry wysokości i jest oświetlona 160 metrami światełek ledowych i tysiącami punkcików, co daje niepowtarzalny efekt. Elbląg po raz pierwszy znalazł się na trasie świątecznego konwoju. To właśnie tu, obok Lublina i Katowic, odbędą się największe imprezy tegorocznego przejazdu.
— Podczas tego eventu nie zabraknie okazji by podarować najbliższym radość. Będzie można m.in. zrobić sobie zdjęcie w urokliwym Pokoju Świętego Mikołaja, własnoręcznie przygotować prezent w „fabryce upominków” czy przygotować spersonalizowaną puszkę coca-coli. Można będzie także sfotografować się z najbliższymi w specjalnej budce, a fani nowych technologii doświadczą wirtualnej przejażdżki saniami św. Mikołaja zakładając specjalne okulary. Przygotowaliśmy także pokaz rzeźby lodowej — wymienia Agata Kalińska, reprezentująca markę Coca-Cola.

Podczas eventu, który poprowadzi znany prezenter i konferansjer Maciej Dowbor, zaplanowano dwa koncerty. Dla elblążan zaśpiewa chór Sound’n’Grace, a o godz. 20 na scenę wyjdzie Ewa Farna. Imprezę zakończy o godz. 21.30 pokaz sztucznych ogni.

Tradycyjnie nie zabraknie także jarmarku świątecznego, z którego obfitości elblążanie i goście będą mogli korzystać przez dwa dni. Będzie można kupić dekoracje świąteczne, wigilijne potrawy i wypieki oraz upominki dla najbliższych. Kolorowe kramy zostaną rozstawione na głównych ulicach Starego Miasta.
— W tej chwili mamy już ponad 60 zgłoszeń od uczestników jarmarku. Szacujemy, że ostatecznie weźmie w nim udział ok. 100 wystawców. Na jarmark zapraszamy w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia, od godziny 11 do 18 — mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Drugiego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan nie zabraknie także wielu wydarzeń artystycznych. Wspólne świętowanie na Placu Katedralnym rozpocznie się występami wokalnymi i muzycznymi przygotowanymi przez dzieci i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli, a uczestnicy sekcji wokalnych i instrumentalnych działających przy Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentują kolędy i utwory świąteczne. Na scenie wystąpi także Chór Cantata z repertuarem kolęd i pastorałek.

Tradycją Świątecznych Spotkań Elblążan jest także wspólny opłatek i Wigilia mieszkańców. W specjalnie przygotowanych namiotach będzie można skosztować tradycyjnych potraw świątecznych. Nie zabraknie czerwonego barszczu, pierogów, ryb i bigosu.
— Po Wigilii na swój koncert zaprosi elbląski wokalista Tomasz Steńczyk. Wraz z powiększonym składem zespołu muzycznego zaprezentuje wyjątkowe aranżacje kolęd — mówi Adam Jocz. — Dodatkowo na uczestników Świątecznych Spotkań czekać będzie m.in. Kraina św. Mikołaja, niezwykła kula śnieżna, teatr uliczny, parada szczudlarzy oraz szopka bożonarodzeniowa.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elka #2135958 | 94.254.*.* 15 gru 2016 14:55

    Świetna impreza się zapowiada, ja tam jeszcze wezmę ze sobą termos z gorącym Mix Fix Cao i mogę się bawić cały dzień.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz