Rzeźbiarz Marek Elsner w Galerii El

2016-11-19 12:00:00(ost. akt: 2016-11-18 11:58:21)

Autor zdjęcia: arch. Galerii El

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Marka Elsnera "Human Nature".
Wernisaż odbędzie się 24 listopada o godz. 18.

Marek Elsner - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wlkp.
Zawodowo związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2014 r. pracuje jako asystent w pracowni Małych Form Rzeźbiarskich i Medalierstwa. Uczestnik wielu plenerów, indywidualnych i zbiorowych wystaw, projektów artystycznych w kraju i zagranicą.

„Human nature” to pierwsza odsłona z cyklu zaplanowanych wystaw, związanych z tym tytułem. To ewoluujący zbiór prac, który odpowiada na ważne dla mnie zagadnienia, choć dla niektórych mogłyby wydawać się prozaiczne. Obiekty rzeźbiarskie odnoszą się do człowieka, jego "mikro-zachowań", zachowań względem drugiej jednostki jak i natury. Wystawa ta jest subiektywnym komentarzem do obecnej kondycji człowieka i jego, nierzadko destrukcyjnych, działań. Wizualna konfrontacja z tematem mechanizmu działań człowieka, oraz niezakłócony dialog z odbiorcą jest dla mnie bardzo ważny.

Częste wykorzystanie w moich rzeźbach materiału ceramicznego - materii organicznej, ma bezpośrednie odniesienie do człowieka i jego „kruchości”. W prezentacji tej pojawiają się również asamblaże. Użyte środki, ocierające się o dosłowność (wykorzystanie motywów żywcem zaczerpniętych z życia codziennego), mają na celu wzmocnić czystość przekazu."
Informacja Galerii El

Źródło: Dziennik Elbląski