Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Sportowy Mikołaj zaprasza... Święto piłki ręcznej w szkole na Zawadzie [zdjęcia]

2016-11-28 17:13:18 (ost. akt: 2016-11-28 17:22:49)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 9 w Elblągu

Ponad 70 drużyn wystartuje w turniejach pod hasłem „Sportowy Mikołaj zaprasza”, które w Zespole Szkół nr 3 w Elblągu będą rozgrywane do 15 grudnia. W poniedziałek, pierwszego dnia, rywalizowały 12-latki. Najlepsza okazała się drużyna z Ryjewa.

Turnieje pod hasłem „Sportowy Mikołaj zaprasza”, organizowane przez szkołę na elbląskiej Zawadzie, to już ponad 20-letnia tradycja. Biorą w nich udział piłkarki ręczne i piłkarze ręczni ze szkół podstawowych i gimnazjów.
— Ten turniej to święto piłki ręcznej. To także jedna z największych imprez odbywających się co roku w grudniu w Elblągu, a do tego ciesząca się sporym zainteresowaniem — mówi Ewa Maruszak, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 9 w Elblągu.

Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół nr 3 przy ul. Rodziny Nalazków, który tworzą: Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Gimnazjum nr 1. Obie placówki słyną ze szkolenia młodych piłkarzy ręcznych i piłkarek ręcznych. „Sportowy Mikołaj zaprasza” to okazja do tego, by sprawdzić umiejętności uczniów w rywalizacji z rówieśnikami z innych miast woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W tym roku odbędzie się w sumie 11 turniejów dla różnych kategorii wiekowych. Weźmie w nich udział ponad 70 drużyn, czyli około 800 zawodników.
— Będziemy gościli w tym roku drużyny z: Gdańska, Gdyni, Tczewa, Czerska, Kwidzyna, Ryjewa, Morąga, Olsztyna, Gardei — wylicza Ewa Maruszak. — W organizacji turnieju pomagają nam nasi sponsorzy, dyrekcja szkoły oraz także rodzice naszych zawodników, którzy bardzo angażują się w to przedsięwzięcie. Dzięki nim wszystkim będziemy mogli rozdać 33 puchary dla najlepszych zespołów, prawie 100 dyplomów i wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych i słodycze dla wszystkich uczestników. Jesteśmy przekonani, że walka sportowa będzie trwała aż do ostatniego gwizdka. Wszystkie zespoły mogą liczyć na doping licznie przybyłych kibiców: rodziców i uczniów.

Tegoroczną edycję zainaugurowała w poniedziałek (28.11) rywalizacja 12-letnich uczennic. W turnieju wystartowało sześć drużyn. Ze względu na warunki panujące na drogach po ataku zimy do Elbląga nie dojechały zespoły z Kwidzyna, Sadlinek i Gardei. Zwyciężył Bellator Ryjewo, który wygrał wszystkie spotkania. Najlepszą bramkarką turnieju została uznana Julia Kurkiewicz (Bellator Ryjewo), a najlepszą zawodniczką Kalina Powarzyńska (Vistal Gdynia).

We wtorek (29.11) rywalizację rozpoczynają chłopcy z rocznika 2004. Ostatni turniej został zaplanowany na 15 grudnia.

Kolejność turnieju 12-latek: 1. Bellator Ryjewo, 2. Vistal Gdynia, 3. SP 92 Gdańsk, 4. SP 12 Tczew, 5. SSP 2 Tczew, 6. SP 9 Elbląg.
Sponsorzy turnieju: Meble Wójcik, Energa, Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 3 w Elblągu, Art. Zone Ewents.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kibicc #2123097 | 80.53.*.* 29 lis 2016 09:27

    Elbląg Miastem Piłki Ręcznej, jak na razie nie przekłada się to na wyniki, od lat jesteśmy dużo gorsi od takich jak Kwidzyn, Gdynia, czy Ryjewo. Do ROBOTY!!!

    odpowiedz na ten komentarz