Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Fenomen Kanału Elbląskiego na zdjęciach Ryszarda Siwca

2016-11-29 10:18:36 (ost. akt: 2016-11-29 10:41:58)
Kanał Elbląski

Kanał Elbląski

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

"Fenomen Kanału Elbląskiego" to tytuł wystawy fotografii Ryszarda Siwca, która zostanie otwarta 13 grudnia w Hotelu Arbiter z okazji 215. rocznicy urodzin twórcy kanału, Georga Jacoba Steenke (1801-1884). Początek wernisażu o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Ryszard Siwiec jest gdynianinem, który od 1980 r., z pięcioletnią przerwą, mieszka w Elblągu. Z wykształcenia jest fizykiem doświadczalnym, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Fotografuje od lat szkolnych. To on wymyślił i zrealizował Elbląską Galerię Fotografii w Hotelu Arbiter, w której prezentowane prace jego oraz zaproszonych gości. Jest autorem kilkunastu wystaw i albumów fotograficznych dotyczących Elbląga i okolic. Jego zdjęcia są eksponowane w wielu miejscach w kraju i na świecie, m.in. zestaw fotografii żuławskich został zakupiony przez kolekcjonera z Tajwanu. W 2014 r. otrzymał stypendium artystyczne prezydenta Elbląga, działa również w Gdańskim Towarzystwie Fotograficznym.

Elbląska Galeria Fotografii działa od dwóch lat i zajmuje dwa piętra w Hotelu Arbiter. Na parterze została umieszczona stała ekspozycja o tematyce elbląskiej, a na piętrze odbywają się cykliczne wystawy zaproszonych gości oraz gospodarza galerii.
— Galeria dysponuje pokaźnym archiwum zdjęć Elbląga i okolic, inicjując powstawanie albumów fotograficznych np. "Kanał Elbląski i okolic", "Elbląskie cztery pory roku", "Elbląg znany i nieznany", "Magiczne Kaszuby", "Żuławy Elbląskie" — informuje Ryszard Siwiec. — Ekspozycje powstałe w EGF pokazywane są także w innych miastach, ostatnio w Gdyni, Nowym Stawie i Toruniu oraz w zaprzyjaźnionych elbląskich bibliotekach.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB