Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jedni pobiegną, drudzy zatańczą. Wszyscy w tym samym celu

2016-11-30 15:19:52 (ost. akt: 2016-11-30 15:33:54)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dwie imprezy, których celem jest wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt, odbędą się w najbliższy weekend w Elblągu (3/4.12). W sobotę odbędzie się kolejna edycja Biegu na Sześć Łap, a w niedzielę II Charytatywny Maraton Fitness – „Zwierzakom w Potrzebie”.

— Zima to bardzo trudny okres dla zwierząt przebywających w elbląskim schronisku. Od dwóch lat grupa zapaleńców organizuje Bieg na Sześć Łap, którego celem jest wsparcie placówki poprzez popularyzację adopcji bezdomnych zwierząt ze schroniska. Dzięki akcji kilkadziesiąt psów znalazło już dom. W biegu może wziąć udział każdy, kto jest w stanie w spokojnym tempie przejść dystans około 5 km — informuje Piotr Matkiewicz, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (3.12) o godz. 10. Uczestnicy wyruszą ze schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Królewieckiej 233.
— Mając na uwadze bezpieczeństwo psów organizatorzy wprowadzili obowiązkowe zapisy. Swoje uczestnictwo można zgłosić na facebookowym profilu akcji, podając imię, nazwisko oraz numer kontaktowy w wiadomości prywatnej. Zapisy trwają do piątku, do godziny 18. Przed biegiem każdy z uczestników będzie poproszony o wpisanie się 
na listę, co będzie podstawą do otrzymania psa — dodaje Piotr Matkiewicz.

Kolejną propozycją dla wszystkich osób, którym bliski jest los bezdomnych zwierząt, będzie 
II Charytatywny Maraton Fitness. Zaplanowana na niedzielę (4.12) impreza, który odbędzie w hali sportowej Gimnazjum nr 9, rozpocznie się o godz. 15. Podczas 2,5-godzinnego maratonu zostaną zaprezentowane, aż cztery programy taneczne, tj. Salsation, Zumba oraz dwie nowości: Slavica Dance i Fit&Funky! Warunkiem wstępu na maraton jest wrzucenie podczas maratonu dowolnej kwoty do „puszki”.

Podczas obu wydarzeń prowadzona będzie również zbiórka karmy, starych koców, prześcieradeł oraz wszystkich rzeczy, które pozwolą ocieplić budy w elbląskim schronisku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tosia #2124059 | 195.147.*.* 30 lis 2016 15:58

    Żałuję że jak byłam jeszcze w szkole(co nie było wcale tak dawno)nie było takich akcji a przynajmniej nic o nich nie wiedziałam,teraz w natłoku obowiązków nie mam szans z tego korzystać

    odpowiedz na ten komentarz