Winny gwałtu czy nie? Były prezydent Olsztyna usłyszy wyrok 20 grudnia

2016-12-08 16:37:17(ost. akt: 2016-12-08 16:45:04)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dobiegły końca mowy wszystkich stron w procesie Czesława Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna, oskarżonego o molestowanie urzędniczek magistratu i zgwałcenie jednej z nich. Wyrok w tej sprawie usłyszymy 20 grudnia.
W pierwszej instancji Czesław Małkowski został skazany za gwałt na urzędniczce na 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Ostródzie orzekł również, że Małkowski nie może pełnić funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 6 lat. Od wyroku odwołał się zarówno oskarżony, który chce uniewinnia, jak i prokuratura, która żąda podwyższenia kary. W czwartek (8 grudnia) wszystkie strony występujące w tym procesie zakończyły wygłaszanie mów końcowych.
— Prokuratura wzięła pod uwagę krzywdy doznane przez pokrzywdzone i w odniesieniu do nich wyrok sądu pierwszej instancji uznała za zbyt niski. Wnosimy o karę 8 lat pozbawienia wolności, zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz zakazu zajmowania stanowisk w administracji samorządowej przez 10 lat — mówiła po wyjściu z sali Iwona Kruszewska z Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Ze stanowiskiem prokuratury zgadza się adwokat pokrzywdzonych kobiet.
— Z reguły nie ma szczególnych rozróżnień między stanowiskiem prokuratury, a oskarżyciela posiłkowego, którego jestem przedstawicielem — mówił mecenas Andrzej Rogoyski. — Istotą postępowania i stanowiska mojej sprawy nie jest żądza zemsty, mnie najbardziej interesowały krzywdy i emocje oparte na faktach.

Głos w swojej sprawie zabrał sam Czesław Małkowski, którego mowa końcowa trwała kilka godzin. Były prezydent Olsztyna zawsze utrzymywał, że w tej sprawie jest niewinny i swoje stanowisko konsekwentnie podtrzymywał. Wspiera go w tym jego obrońca.
— Mój klient oparł się na konkretnych dowodach i z nich dowodzi swojej niewinności co do wszystkich zarzutów — mówił mec. Marek Gawryluk.

Proces Czesława Małkowskiego w sądzie drugiej instancji w Elblągu rozpoczął się 18 maja 2016 roku i trwał nieco ponad pół roku. Wszystkie rozprawy były niejawne. Wyrok w sprawie byłego prezydenta Olsztyna zostanie ogłoszony 20 grudnia.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 5H5 #2395370 | 87.205.*.* 11 gru 2017 10:22

  Każdy z nas specjalizuje się w tym, co robi najlepiej. My też nie jesteśmy ekspertami we wszystkich dziedzinach, ale na pewno jesteśmy Profesjonalistami w budowie domów. Zadzwoń!! http://roslandomdesign.pl/

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Fakt #2214727 | 1 kwi 2017 16:17

  Kto broni byłą Prokurator Rejonową Olsztyn p- Południe p. A. M. i kogo broni pani była Prokurator Rejonowa obecnie naczelnik W IV O-S w Prokuraturze Okręgowej? Nie ulega wątpliwości, że pani A. M. nie broni praworządności. Broni z całą pewnością układu przestępczego związanego ze Spółdzielnią "Pojezierze" i ten układ broni panią Prokurator.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Janina Jagiełło #2145969 | 30 gru 2016 10:31

  Mnie również "zgwałcono", na siłę, wbrew prawu i mojej woli. Pozbawiono mnie prawa do własności mieszkania, okradziono mnie. Dokonano tego świadomie i z wielką premedytacją. Czynił to Z. Procyk oraz jego "drużyna". Czynił to i czyni w dalszym ciągu adw. E. Ośko, który świadomie i celowo sprzedał mnie przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. W "gwałcie " uczestniczył przy sporządzaniu Uchwały uwł. Zarządu SM "P". Zatrudniając żonę w Spółdzielni oraz brata adw. Salamona, jak i jego żonę. Pod ich dyktando H. Salamon przedkładał celowo fałszywe dokumenty Policji, jak i Prokuraturze. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe posiada dowody na dokonane oszustwo nie tylko na moim mieszkaniu. Jednak w obronie "gwałcicieli" Prokurator Rejonowy O-P Pani A. Molga nie zezwala na wznowienie sprawy, manipulując dowodami, zeznaniami oraz moimi pismami. Mafia spółdzielniana działa i ma się dobrze. Teoria, że wszyscy są równi wobec prawa, to mit. Tego typu oszustów poza Prokuraturą, bronią również Ci, którzy nie powinni ich bronić. Adw. E. Ośko jest gorliwym katolikiem i działaczem AK. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie obłuda i hipokryzja. To jest "gwałt"! "Gwałci" się moją godność, prawo do prawdy i sprawiedliwości. "Gwałci" się prawo do godnego i spokojnego życia. Wszystko to ma związek z byłym Prezydentem Małkowskim, który za to, że działał zgodnie z prawem poniósł tragiczne w skutkach konsekwencje.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Łyna #2144478 | 185.34.*.* 28 gru 2016 08:48

  Pościć go na wolność a wcześniej wykastrować .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. DONPEDRO #2140151 | 81.190.*.* 21 gru 2016 06:36

  Czesiu najlepszy jest podczas wystąpienia jak trzyma rączki tak niewinnie jak ciota :-) i ten wzrok .... Czy on może być niewinny?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (52)