Poseł z Elbląga groził koleżance z Kukiz'15? "Wyglądam jak wyglądam, ale do kobiety tak bym się nie odezwał"

2016-12-13 14:04:41(ost. akt: 2016-12-13 14:08:09)
Andrzej Kobylarz (z prawej) podczas otwarcia swojego biura poselskiego w Elblągu

Andrzej Kobylarz (z prawej) podczas otwarcia swojego biura poselskiego w Elblągu

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Czy posłowie klubu Kukiz’15 ordynarnie żartują i grożą swoim koleżankom? Takie podejrzenia padły między innymi na posła Andrzeja Kobylarza, reprezentującego okręg elbląski. Miał w wulgarny sposób odezwać się do jednej z posłanek klubu.
Sytuacja miała wydarzyć się kilka miesięcy temu, ale teraz ujrzała światło dzienne. Poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz, reprezentujący okręg elbląski, po rzekomej kłótni z klubową koleżanką, posłanką Magdaleną Błeńską (okręg gdański) miał jej powiedzieć: „gdybyś była mężczyzną, to bym ci przyp...”. O sprawie w napisał wczoraj tygodnik „Newsweek”. Według jego informacji posłanka Błeńska atmosferę i sytuację w klubie miała podsumować podczas spotkania klubu Kukiz’15 w Przypkach pod Warszawą następująco: „My już nie jesteśmy jak Samoobrona. Gorzej, jesteśmy Chamoobrona!”

Magdalena Błeńska kłótni z Andrzejem Kobylarzem komentować nie chciała.
— Pani poseł nie będzie zabierać głosu w tej sprawie. Uważamy, że jest to wewnętrzna sprawa klubu — usłyszeliśmy w biurze poselskim Magdaleny Błeńskiej od jej asystenta.
Zapytany, czy doszło do kłótni między nią a posłem Kobylarzem, odpowiada: — Ani nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam.

Rozmowy, bo tak o niej mówi, z posłanką Błeńską nie wypiera się Andrzej Kobylarz.
— Owszem, rozmawialiśmy, ale nie odezwałem się do pani poseł w taki sposób, jak zostało przedstawione w artykule „Newsweeka” — mówi poseł. — Może wyglądam, jak wyglądam, mam taką, a nie inną aparycję, ale tymi słowy nie zwróciłbym się do kobiety. Moje słowa w tym artykule zostały wyrwane z kontekstu, dlatego zamierzam się spotkać z prawnikiem i będę chciał skierować sprawę na drogę sądową — zapowiada.

Andrzej Kobylarz dodaje także, że Paweł Kukiz, przewodniczący Kukiz’15, nakazał mu załagodzić konflikt z posłanką Błeńską.
— I tak zrobiłem. Nie przepraszałem pani poseł. Ale mamy normalne kontakty — zapewnia Kobylarz.

O szczegółach rozmowy poseł nie chce jednak mówić. „Newsweek” pisze, że Andrzej Kobylarz ma trudny okręg i chce się przenieść do Gdańska, gdzie będzie mu łatwiej o reelekcję. To miało zaniepokoić poseł Błeńską. Poseł Kobylarz stanowczo zaprzecza, że na swój kolejny, polityczny azymut obierze Gdańsk.
— To totalna bzdura — mówi. — Zdobywałem głosy w okręgu elbląskim i tylko tu zamierzam pracować. Prawda, mamy struktury w Ostródzie, Działdowie i Bartoszycach, a to dlatego, że tu jest najwięcej pracy. Podobnie jak w Elblągu. Jeżdżę po okręgu najwięcej i codziennie to widzę. Pracowałem w Elblągu 10 lat, mam tu mnóstwo znajomych, zastanawiam się nawet nad kupieniem tu lokalu.

Poseł Kobylarz zajął szóste miejsce w zestawieniu najciężej pracujących posłów, które zostało opublikowane w listopadzie 2016 r. we „Wprost”.
— Niech ten ranking będzie zaprzeczeniem tez stawianym przez „Newsweek”. Nigdy nie zrezygnuję z okręgu elbląskiego — kończy poseł Kobylarz.
as

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MrMuscle #2331663 | 31.182.*.* 19 wrz 2017 23:12

  Ten Kobylarz to kawał chama. Można było się po nim tego spodziewać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. sertek #2134584 | 188.146.*.* 13 gru 2016 21:56

  Gdzie tu afera? W Newsweeku to już od dawna wyssane z palca newsy. Tabloid, bleee...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. hehe #2134155 | 46.76.*.* 13 gru 2016 16:45

  Jaki szef partii tacy członkowie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. A Ja dwa lata temu #2134106 | 83.6.*.* 13 gru 2016 15:41

  Powiedziałem w afekcie do żony cholera.Bardzo mnie to gryzie,mam egzemę i wyglądam jak wyglądam.Kiedy o tym poinformujecie lokalną społeczność.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. ... #2134105 | 213.73.*.* 13 gru 2016 15:41

  Czemu redaktorze manipulujesz? Przecież sprawa już dawno została wyjaśniona. Aaaaa...wiem dlaczego, kolega Kobylarza, Tyszka oddał dziś nagrodę przyznaną przez marszałka sejmu. Nie dopuścicie by ludzie dobrze pomyśleli o Kukiz'15.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)