Tak zastawiają dojazdy do śmietników [zdjęcia]

2016-12-16 13:25:40(ost. akt: 2016-12-16 13:40:56)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Nawet kilka razy w tygodniu Straż Miejska w Elblągu odbiera zgłoszenia o samochodach, które blokują dojazdy do śmietników. Śmieciarki przyjeżdżają i od razu zawracają, bo nie mogą wykonać usługi. Konsekwencją tego są przepełnione śmietniki i skargi od mieszkańców.

Straż Miejska apeluje do kierowców o to, by nie pozostawiali swoich samochód w miejscach dojazdowych do śmietników, co utrudnia śmieciarkom odbiór odpadów komunalnych. Efektem tego są przepełnione śmietniki i skargi od mieszkańców.
— Zdarza się, że nawet kilka razy w tygodniu pracownicy firm zajmujących się wywozem śmieci zgłaszają do straży miejskiej problem z dojazdem do śmietników w celu odebrania nieczystości — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu. — W takim przypadku zawsze reagują powiadomieni strażnicy miejscy, docierając do właściciela pojazdu z prośbą o jego przestawienie. Jeżeli nie uda się go ustalić, to wystawiają ostrzegawczą „żółtą kartkę”, upominającą o nieprawidłowym parkowaniu.

Karolina Wiercińska dodaje, że o wszelkich nieczystościach i nieprawidłowościach możesz powiadomić Straż Miejską pod bezpłatnym numerem alarmowym 986.