Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Niezwykły gość w Milejewie

2016-12-17 18:00:00 (ost. akt: 2016-12-16 14:45:25)
Beata Lalik w Milejewie

Beata Lalik w Milejewie

Autor zdjęcia: arch.SP w Milejwie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Milejewie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Beatę Lalik - lek. weterynarii, założycielkę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich, mieszczącego się w Gronowie Górnym.

Gościem specjalnym był ptak Kubuś, który od 2 lat jest podopiecznym ośrodka. Kubuś to myszołów, który został okaleczony przez linię wysokiego napięcia – stracił nóżkę i ma uszkodzone skrzydło.

Beata Lalik opowiadała uczniom jak należy dbać o zwierzęta domowe, jak pomagać zimą zwierzętom bezdomnym oraz o konieczności szczepień zwierząt.

Przestrzegała przed głaskaniem dzikich zwierząt, np. wiewiórek, które mogą być chore na wściekliznę oraz mówiła, jak się zachować po ugryzieniu przez takie zwierzę.

Wizyta gościa została poprzedzona akcją zbierania karmy dla zwierząt oraz konkursem plastycznym. Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie wraz z nauczycielami zbierali karmę dla zwierząt. Zebrano łącznie ponad 120 kg, z czego połowa została przekazana Schronisku, reszta Ośrodkowi Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Gronowie Górnym.
Informacja SP w Milejewie

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB