Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zaczęło się od śpiewania podczas wspólnych rejsów. Jest już ich debiutancka płyta

2016-12-16 21:39:26 (ost. akt: 2016-12-16 22:12:25)
Zespół Nierobbers istnieje od marca 2013 roku

Zespół Nierobbers istnieje od marca 2013 roku

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Jedenaście piosenek znalazło się na debiutanckiej płycie The Nierobbers, zespołu założonego przez czterech kolegów, miłośników żeglarstwa, z Elbląga. Krążek właśnie ukazał się na rynku.

Zespół The Nierobbers tworzy czterech kolegów: Tomasz Szuszkiewicz, Marek Kańduła (nauczyciele), Dariusz Myśliński (lekarz stomatolog) i Jacek Wiliński (zarządza jedną z elbląskich przychodni). Na scenie występują razem od 2013 r., a piosenki żeglarskie w ich wykonaniu można było usłyszeć już w wielu miejscach Polski.

Pomysł stworzenia zespołu narodził się podczas wspólnych rejsów.
— Podczas rejsów, wieczorami w portach, zaczęliśmy sobie przygrywać. Szło to nam coraz lepiej i doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, żeby spróbować pokazać się innym — wspominał Tomasz Szuszkiewicz.

Ten rok obfitował w koncerty, ale grupa postanowiła także sfinalizować prace nad wydaniem debiutanckiej płyty. I właśnie ukazała się na rynku. Na krążku znalazło się jedenaście autorskich piosenek - i nie są to tylko szanty. Warto dodać, że okładkę płyty zaprojektowała Elżbieta Bartnicka, była piłkarka ręczna elbląskiego Startu.
— Już 13 stycznia w elbląskiej Mjazzdze odbędzie się koncert promujący płytę — zapowiada Marek Kańduła.
Wydanie płyty The Nierobbers sfinansowali z własnych pieniędzy oraz stypendium kulturalnego przyznanego im w tym roku przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Skład zespołu:
Marek Kańduła (bas, gitara, wokal), Dariusz Myśliński (harmonijka, mandolina, akordeon, wokal), Tomasz Szuszkiewicz (wolak, gitara, perkusjonalia), Jacek Wiliński (whistle, flet, klarnet, wokal).

Uwaga! Dla naszych Czytelników będziemy mieli pięć płyt The Nierobbers. Jak zdobyć jedną z nich? O tym napiszemy już w piątkowym (23.12) Dzienniku Elbląskim.

https://m.wm.pl/2016/12/orig/20161216-212859-353863.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB