Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Zaczęło się od śpiewania podczas wspólnych rejsów. Jest już ich debiutancka płyta

2016-12-16 21:39:26 (ost. akt: 2016-12-16 22:12:25)
Zespół Nierobbers istnieje od marca 2013 roku

Zespół Nierobbers istnieje od marca 2013 roku

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Jedenaście piosenek znalazło się na debiutanckiej płycie The Nierobbers, zespołu założonego przez czterech kolegów, miłośników żeglarstwa, z Elbląga. Krążek właśnie ukazał się na rynku.

Zespół The Nierobbers tworzy czterech kolegów: Tomasz Szuszkiewicz, Marek Kańduła (nauczyciele), Dariusz Myśliński (lekarz stomatolog) i Jacek Wiliński (zarządza jedną z elbląskich przychodni). Na scenie występują razem od 2013 r., a piosenki żeglarskie w ich wykonaniu można było usłyszeć już w wielu miejscach Polski.

Pomysł stworzenia zespołu narodził się podczas wspólnych rejsów.
— Podczas rejsów, wieczorami w portach, zaczęliśmy sobie przygrywać. Szło to nam coraz lepiej i doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, żeby spróbować pokazać się innym — wspominał Tomasz Szuszkiewicz.

Ten rok obfitował w koncerty, ale grupa postanowiła także sfinalizować prace nad wydaniem debiutanckiej płyty. I właśnie ukazała się na rynku. Na krążku znalazło się jedenaście autorskich piosenek - i nie są to tylko szanty. Warto dodać, że okładkę płyty zaprojektowała Elżbieta Bartnicka, była piłkarka ręczna elbląskiego Startu.
— Już 13 stycznia w elbląskiej Mjazzdze odbędzie się koncert promujący płytę — zapowiada Marek Kańduła.
Wydanie płyty The Nierobbers sfinansowali z własnych pieniędzy oraz stypendium kulturalnego przyznanego im w tym roku przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Skład zespołu:
Marek Kańduła (bas, gitara, wokal), Dariusz Myśliński (harmonijka, mandolina, akordeon, wokal), Tomasz Szuszkiewicz (wolak, gitara, perkusjonalia), Jacek Wiliński (whistle, flet, klarnet, wokal).


Obrazek w tresci