Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Przed Concordią trudna wiosna. "Powinno być zdecydowanie lepiej"

2016-12-25 18:00:00 (ost. akt: 2016-12-25 12:15:34)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Przed piłkarzami III-ligowej Concordii Elbląg trudna runda wiosenna. Po pierwszej części sezonu w tabeli są tuż nad strefą spadkową, czyli 15 miejscu. Na dodatek drużyna została ukarana przez FIFA odjęciem trzech punktów.

— Chyba nikt w klubie nie jest zadowolony z tego 15 miejsca w tabeli?
Łukasz Nadolny, trener Concordii Elbląg. — W pierwszej rundzie powinniśmy zdobyć więcej punktów. Mam tu na myśli m.in. przegrane wyjazdowe mecze z Legią II Warszawa (3:4), Widzewem Łódź (1:2) i ŁKS Łódź (1:2). W tym ostatnim przypadku na wysokości zadania nie stanął arbiter, którego decyzje wypaczyły wynik. Nie można też zapomnieć o meczach rozgrywanych w Elblągu. Przy naszej znacznej przewadze przegraliśmy z Pelikanem Łowicz 1:2, a także straciliśmy punkty w remisowych meczach z Jagiellonią II Białystok (1:1) i ŁKS Łomża 0:0. Dlatego uważam, że powinniśmy mieć o 6-8 pkt. więcej i wówczas dzisiaj bylibyśmy w środkowej strefie tabeli. Niektórym zawodnikom w tych meczach zabrakło doświadczenia, cwaniactwa... Na pewno jest dobra atmosfera w zespole i są dalej chęci do pracy. Wiosną powinno być zdecydowanie lepiej. Nikt nie dopuszcza do siebie myśli o spadku.

— Klub został także ukarany odjęciem trzech punktów.
— Karę nałożyła Komisja Dyscyplinarna FIFA za niewywiązanie się z kontraktu wobec jednego z hiszpańskich zawodników, który reprezentował barwy Concordii jeszcze w II lidze. Tych punktów nikt nam już nie zwrócić, chociaż wina nie leży po stronie naszego klubu.

— Przed sezonem byliście wymieniani wśród zespołów, które będą należały do czołówki.
— Co innego teoria, a co innego w praktyce. Ta liga pod względem sportowym jest naprawdę dość mocna i silna. Sądzę, że walka o tytuł mistrzowski, a także o to, by uniknąć degradacji do niższej ligi będzie się toczyła do ostatniej kolejki spotkań. Wierzę, że wiosną odrobimy straty i spokojnie utrzymamy się w III lidze.

— Pojawiły się spekulacje dotyczące kadrowych zmian w zespole w przerwie zimowej.
— Dzisiaj mogę tylko potwierdzić, że niektórym zawodnikom podziękujemy za grę w Concordii. Już teraz prowadzimy rozmowy z nowymi piłkarzami. Dla dobra sprawy nie będę jednak teraz ujawniał żadnych nazwisk. Poczekamy z tym do czasu podjęcia ostatecznych decyzji.

— Jak będą przebiegały przygotowania do rundy wiosennej?
— Obecnie wszyscy zawodnicy mają urlopy. Na pierwszych zajęciach spotykamy się 9 stycznia 2017 r. Trenować będziemy w siłowni, hali, terenie oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Zaplanowaliśmy także zgrupowanie dochodzeniowe od 30 stycznia do 5 lutego. Rozegramy także dziewięć meczów kontrolnych.
JK

Sparingi Concordii: 21.01KP Starogard Gdański (wyjazd), 25.01 Olimpia Grudziądz (w), 4.02 Bałtyk Gdynia (w), 11.02 Wda Świecie (w), 18.02 Grom Nowy Staw, Jaguar Gdańska (w Elblągu), 22.02 Zatoka Braniewo (d), 25.02 KS Chwaszczyno (w), 4.03 GKS Wikielec (d).