Huragan i ulewy. W święta śniegu się nie spodziewajmy

2016-12-20 18:05:43(ost. akt: 2016-12-20 19:59:28)
Wiejący z zachodu huraganowy wiatr najbardziej może dać się we znaki mieszkańcom m.in.  Suchacza, Kadyn, Tolkmicka i Fromborka

Wiejący z zachodu huraganowy wiatr najbardziej może dać się we znaki mieszkańcom m.in. Suchacza, Kadyn, Tolkmicka i Fromborka

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Czy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą zimowe? Niestety, nie spodziewajmy się, no chyba że... w górach. Według prognoz pogody w pierwszy i drugi dzień świąt nad Polską Północną przejdą wichury i intensywne opady deszczu. Na Wybrzeżu może wiać nawet 120 km/h!
Niestety, wszystko wskazuje na to, że święta AD 2016 będą po wodzie i z.. wiatrem. Według modeli prognostycznych po południu 25 grudnia nad Polskę dotrze huragan, który na północy Polski, szczególnie na Wybrzeżu może przynieść sporo szkód. Wiatr będzie nad morzem Bałtyckim wiał z prędkością 120 km/h z kierunków zachodnich, w głębi lądu do około 100 km/h. Do tego w czasie przejścia tego niebezpiecznego układu niżowego może mocno padać deszcz, gdzieniegdzie deszcz ze śniegiem, a temperatura wzrośnie nawet do koło 10 stopni w na całym Wybrzeżu, Warmii i Mazurach.

Wiejący z zachodu i północnego-zachodu huraganowy wiatr w naszym regionie najbardziej może dać się we znaki mieszkańcom miejscowości położonych na wschodnim brzegu Zalewu Wiślanego: Suchacza, Kadyn, Tolkmicka i Fromborka. Niebezpiecznie może być w całym powiecie elbląskim, braniewskim i bartoszyckim i wszystkich północnych gminach województwa warmińsko-mazurskiego.


Prognoza na najbliższe dni dla Elbląga z serwisu meteomodel.pl (20 grudnia, godz.18)
Obrazek w tresci


Prognoza na najbliższe dni dla Braniewa z serwisu meteomodel.pl (20 grudnia, godz.18)
Obrazek w tresci


Prognoza na najbliższe dni dla Olsztyna z serwisu meteomodel.pl (20 grudnia, godz.18)
Obrazek w tresci

Źródło: Dziennik Elbląski