Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Budują w Elblągu hostel dla osób wychodzących z uzależnienia

Pomieszczenia wymagają gruntownego remontu

Pomieszczenia wymagają gruntownego remontu

Autor zdjęcia: arch. misji

Ma to być wyjątkowe miejsce w Elblągu. Schronienie znajdą w nim osoby, które przechodzą terapię odwykową. Minihostel powstaje właśnie przy ul. Jaszczurczego

W dwóch niewielkich pomieszczeniach w hotelowcu przy ulicy Jaszczurczego powstaje minihostel dla osób, które wychodzą z uzależnienia.

— Chcemy stworzyć tymczasowe mieszkania dla osób, które są na terapii odwykowej i w jej ramach będą korzystały z przepustek. Wracając do rodzinnego miasta, takie osoby nie mogą trafiać ponownie do środowiska, z którego są "wyciągane". Często w ich rodzinach jest patologia i uzależnienia, więc nie mogą w niej przebywać. Powinny pozostać w bezpiecznym miejscu — mówi Beata Grzeszczuk z Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge, która tworzy hostel.Lokal misja wynajęła od Urzędu Miejskiego w Elblągu. Pomieszczenia wymagają jednak gruntownego remontu, który właśnie trwa. Większość prac wykonują wolontariusze. Misja jest też wspierana przez darczyńców, gdyż nie ma ona własnych dochodów. 


— Nie są to wielkie kwoty, ale każda z nich nas cieszy. Takie miejsce jest w Elblągu potrzebne, miejmy nadzieję, że dzięki życzliwym ludziom ono powstanie — mówi Piotr Grzeszczuk.Głównym założeniem Teen Challenge jest opieka nad osobami uzależnionymi i wysyłanie ich do ośrodków oraz pomoc osobom bezdomnym. Spotkania odbywają się m.in. w każdy piątek o godz. 17 na dworcu.
— Jeśli taka osoba podejmie decyzję, że nie chce już pić i ma dosyć takiego życia, to może przyjść do nas i zapytać: co należy dalej zrobić, jak zgłosić się na terapię odwykową — mówi Piotr Grzeszczuk. 


Osoby, które mogą i chciałby wesprzeć budowę hostelu mogą kontaktować się z misją: dane na www.teenchallenge.elblag.pl. (tel. 603 257 997).
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolo #2141310 | 78.8.*.* 22 gru 2016 12:14

    Taka ulica w Elblągu nie istnieje, ale pewnie dla "dziennikarza" (albo "dziennikarki") nie ma to w tym przypadku żadnego znaczenia, prawda? A różnica jest mniej więcej taka sama jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz