Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Grupa 21-latków kradła elektronarzędzia

2016-12-28 13:39:36 (ost. akt: 2016-12-28 13:43:02)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Trzej mężczyźni i kobieta, wszyscy mają po 21 lat. To grupa złodziei, która usłyszała zarzuty kradzieży elektronarzędzi. Policjanci odzyskali już skradzione przedmioty, ich właściciel wycenił je na około 10 tysięcy złotych.

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić czwórce młodych ludzi. Jak ustalili policjanci, to właśnie oni dokonali kradzieży elektronarzędzi z zaparkowanego, ale niezamkniętego samochodu. Cała sytuacja miała miejsce w połowie grudnia tego roku w Nowym Dworze Elbląskim. Policjanci szybko ustalili kto stał za tą kradzieżą oraz do kogo trafiły narzędzia.

Firmowe wiertarki, piły i inne przedmioty przyjął 43-latek. To on też miał deklarować pomoc w zbyciu tych przedmiotów. Policjanci ustalili, że wiedział on, iż rzeczy te pochodzą z kradzieży. Teraz zabezpieczony przez funkcjonariuszy sprzęt trafi do prawowitego właściciela. Jego wartość to blisko 10 tysięcy złotych. Zarówno sprawcom kradzieży jak i paserowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jej wymiarze zadecyduje teraz sąd.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB