Elbląscy kameraliści z nowymi instrumentami

2017-01-08 13:49:49(ost. akt: 2017-01-08 13:55:07)

Autor zdjęcia: EOK

Nowe skrzypce i altówka - indywidualne dobrane instrumenty o doskonałej technice wykonania. Elbląska Orkiestra Kameralna wzbogaciła się o dwa nowe instrumenty.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Elbląga, Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny, w ramach realizacji programu Rozwój Infrastruktury Kultury – Infrastruktura Kultury, otrzymała pieniądze na zakup instrumentów lutniczych dla swoich muzyków. W tym roku zaplecze orkiestry powiększone zostało o jedne skrzypce oraz jedną altówkę.

Zakupione instrumenty to instrumenty historyczne, charakteryzujące się wysoką techniką wykonania. Każdy z instrumentów został indywidualnie dobrany przez elbląskich kameralistów. Zakup instrumentów lutniczych wpłynął na jakość brzmienia kameralistów, poprawił muzykom komfort pracy oraz wzbogacił zaplecze instrumentalne orkiestry. Nowe skrzypce i altówkę muzycy mogli prezentować już podczas koncertu w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, który dzięki transmisji TVP 2 w Wigilię Bożego Narodzenia obejrzały miliony widzów. W najbliższym czasie elbląskich kameralistów będzie można usłyszeć na koncertach karnawałowych w Pasłęku (22 stycznia), w Elblągu (26 stycznia) oraz w Braniewie (5 lutego).
EOK