Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Zabierz babcię na operę

2017-01-09 16:03:06 (ost. akt: 2017-01-09 15:47:24)

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

Podaruj babci okazję do tego, żeby poczuła się wyjątkowo. Nie kupuj kolejnego bibelotu, który będzie kurzył się na półce. Zabierz babcię na transmisję spektaklu „Romeo i Julia” z The Metropolitan Opera.

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

W pierwszym roku po premierze „Romeo i Julia” przekroczył liczbę 100 spektakli. Złośliwcy wprawdzie mawiali, że ta opera to tylko 4 duety miłosne z dodatkami, ale czyż nie to właśnie jest istotą opowieści o zakochanych z Werony? W nowej inscenizacji Met, w reżyserii Barletta Shera (reżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”) Julią będzie niemiecka sopranista Diana Damrau, partię Romea zaśpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

Transmisja już 21 stycznia (sobota) o godz. 18:55 w Kinie Światowid.
Informacja Kina Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2155674 | 94.254.*.* 9 sty 2017 16:47

    nie ma zdjec z Nabucco?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz