Nowoczesna bieżnia powstanie na Korczaka

2017-01-10 10:09:20(ost. akt: 2017-01-10 10:15:47)
Osiedle Nad Jarem

Osiedle Nad Jarem

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

O tym, że stara bieżnia przy szkole na ul Korczaka wymaga modernizacji wiadomo było od dawna. Mieszkańcy Osiedla nad Jarem wykorzystując więc możliwości, jakie daje budżet obywatelski złożyli wniosek na modernizację tego obiektu.
— Istniejąca bieżnia mieści się na terenie szkoły, jest ogólnodostępna i cieszy się sporym zainteresowaniem biegaczy, jednak jej stan obecny nie pozwala z niej pełni korzystać. Żużlowa nawierzchnia kurzy się, jest brudząca i często zarasta trawą i chwastami. Po deszczu tworzą się zaś kałuże, które uniemożliwiają korzystanie z bieżni. Zadanie ma na celu wymianę nawierzchni bieżni żużlowej na syntetyczną wraz z instalacją elektryczną. Zmiana nawierzchni poprawi standard korzystania z obiektu, zwiększy jego bezpieczeństwo i zainteresowanie nim. Zadanie ma na celu stworzenie nowych możliwości do aktywnego spędzania czasu. Zmodernizowana bieżnia w godzinach przedpołudniowych będzie służyła uczniom szkoły uatrakcyjniając zajęcia sportowe, natomiast po południu będzie ogólnodostępnym miejscem do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców — wskazywała Małgorzata Dubnowska-Borczak, wnioskodawczyni zadani.

Pomysł spodobał się mieszkańcom okręgu nr 2, którzy oddali na niego 611 głosów. Dodatkowo pojawił się pomysł, aby zadanie rozszerzyć i stworzyć przy szkole Orlik lekkoatletyczny. Przy Zespole Szkół nr 1 powstanie więc nowoczesny Orlik, z 4-torową, 200-metrową bieżnią okrężną o nawierzchni syntetycznej oraz znajdującym się w jego wnętrzu nowym boiskiem piłkarskim pokrytym trawą z rolki.

Będzie to druga w Elblągu inwestycja tego typu.
W styczniu br. w przetargu wyłoniono także firmę, która wykona całe zadanie. Bieżnia ma być gotowa do końca maja 2017 roku.
as

Źródło: Dziennik Elbląski