Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Pasłęcki Koncert Noworoczny 2017 i Pasłęckie Wydarzenie Roku 2016

2017-01-11 16:43:18 (ost. akt: 2017-01-18 11:10:23)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Burmistrz Pasłęka oraz dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Pasłęcki Koncert Noworoczny 2017 "Hity Muzyki Filmowej", który odbędzie się 22 stycznia 2017 roku (niedziela) o godzinie 18:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

W tym samym dniu w Pasłęckim Ośrodku Kultury będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2016". Jest to druga edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy.

Zagrają dla Państwa:

Hadrian Filip Tabęcki - fortepian
Piotr Malicki - gitara


W programie koncertu między innymi:
Suita Bohaterska (Wołodyjowski/Czarne Chmury/Janosik/Bandyta)
Suita Wojownicza (Gladiator/Piraci z Karaibów/Indiana Jones)
Suita Sensacyjna (James Bond/Stawka większa niż życie/Mission Impossible/07 zgłoś się/Pink Panther/Vabank)
As time goes by (Casablanca)
W. SzpilmanÂW małym kinie
F. Lai Where Do I Begin?(Love story)
W. Kilar/A. Walaciński Czterej Pancerni i pies

Hadrian Filip Tabęcki
Wszechstronnie uzdolniony, lider, założyciel zespołu Kameleon. Kompozytor, aranżer, pianista, producent muzyczny, reżyser i scenarzysta. Człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Muzyka jest częścią jego osobowości. Stały współpracownik takich artystów jak m.in. Krystyna Tkacz, Michał Bajor, Jacek Bończyk, Magdalena Kumorek. Jako pianista współtworzy zespół TANGATA QUINTET, który specjalizuje się w interpretacjach muzycznych tanga argentyńskiego. Ponadto jego utwory znalazły się na płytach Jose Cury, Jacka Bończyka oraz Mieczysława Szcześniaka. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych (Program III Polskiego Radia, Polskie Radio Kraków, Program 1 i 2 TVP). Założyciel Stowarzyszenia „Muzyka bez granic”.

Elbląska Orkiestra Kameralna
Elbląska Orkiestra Kameralna w 2007 roku zagrała swój pierwszy koncert . Od tamtej pory odbyło się ponad 600 koncertów z czołowymi polskimi dyrygentami i solistami oraz gwiazdami światowych scen muzycznych, m.in.: z Jerzym Maksymiukiem, Kai’em Bumann’em, Michałem Nesterowiczem, Markiem Mosiem, José Maria Florêncio, Massimiliano Caldi’m, Soyoung Yoon, Agatą Szymczewską, Piotrem Pławnerem, Erzhan’em Kulibaev’em, Łukaszem Długoszem, Krzysztofem Maisingerem, Januszem Olejniczakiem.
Zróżnicowany i ambitny repertuar Elbląskiej Orkiestry Kameralnej obejmuje utwory klasyczne i współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Zespół angażowany jest przy realizacji ważnych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą. Podczas tournée po Hiszpanii Orkiestra wzięła udział w 22. edycji Festiwalu Muzyki Klasycznej w Azkoitii oraz w Festiwalu Muzyki Klasycznej w San Sebastian. Z powodzeniem koncertuje w Niemczech, gdzie wystąpiła z okazji obchodów 70. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim w Berlinie oraz w Bad Pyrmont i Bad Munder. Elbląska Orkiestra Kameralna uświetnia gale, jubileusze, 35-lecie Solidarności, Ogólnopolskie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, Festiwal Muzyki Sakralnej w Gdyni, Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim, projekt pn. „Muzyka Narodów” w Kołobrzegu czy Dni Papieskie.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janko muzykant #2158477 | 159.205.*.* 12 sty 2017 18:48

    Pan akordeonista to Grzegorz Bożewicz a nie jak podano w tekście Bożewski.

    odpowiedz na ten komentarz