Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Śląska Grupa Bluesowa zaprasza do Mjazzgi

2017-01-11 19:11:38 (ost. akt: 2017-01-11 18:14:56)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Początek roku tradycyjnie spędzają spotykając się na koncertach z fanami na północy kraju. W sobotę 14 stycznia w elbląskiej Mjazzdze na wyjątkowe wspólne bluesowanie zaprasza wielce zasłużony dla tego gatunku w polskiej muzyce zespół Śląska Grupa Bluesowa z zaproszonymi gośćmi.

Już dwa lata mijają od śmierci charyzmatycznego Józefa "Kyksa" Skrzeka. Śląska Grupa Bluesowa bez Kyksa, ale z zapraszanymi gośćmi, kontynuuje swoją wieloletnią przygodę z bluesem.Tradycyjnie już początek roku spędzają w północnej części kraju by spotkać się ze swoimi fanami i przybliżać muzyczne fascynacje tej legendarnej już w Polsce formacji. Podczas tegorocznych koncertów Śląską Grupę Bluesową na scenie wspierają Agnieszka Łapka ( śpiew) i Krzysztof Głuch (instrumenty klawiszowe). W trakcie koncertu będzie można nabyć CD/DVD: Jan "Kyks"Skrzek In Memoriam zawierające kultowe utwory nieodżałowanego Janka "Kyksa" Skrzeka nagrane przez czołowych muzyków bluesowych. Płyta jest pozycją obowiązkową dla fanów zespołu.

Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz i Kawalec grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum a później Bezdomne Psy. Po śmierci basisty Jerzego "Kawy" Kawalca w 2003 roku jego miejsce zajął Mirosław Rzepa a zespół zmienił nazwę. Muzycy występujący w grupie współpracowali m.in. z grupami muzycznymi: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum, czy też wykonawcami: Józefem Skrzekiem, Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz, Elżbietą Mielczarek i wielu innymi.
Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.

Leszek Winder (gitara)
Gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/

Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.

Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem.

Mjazzga, sobota 14 stycznia, godz. 20.15
Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB