Sobota, 13 sierpnia 2022. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Pożar w Nowakowie. Dwie osoby podtrute dymem [zdjęcia]

2017-01-16 14:55:38 (ost. akt: 2017-01-16 15:52:46)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Sześć zastępów straży pożarnej wysłano do Nowakowa, gdzie w poniedziałek (16.01) wybuchł pożar w budynku mieszkalnym połączonym z oborą. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm mężczyznom podtrutym dymem.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Elblągu został poinformowany o pożarze w podelbląskim Nowakowie około godz. 14. Na miejscu okazało się, że pożar wybuchł w budynku, który składa się z części mieszkalnej oraz obory.
— Gdy dojechaliśmy na miejsce na zewnątrz było już dwóch mężczyzn, którzy samodzielnie opuścili płonący budynek. Byli okopceni, ale przytomni, świadomi, rozmawiali — mówili nam pracujący na miejscu strażacy.

Do walki z ogniem wysłano w sumie sześć wozów straży pożarnej, w tym jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie. Na miejscu były także pogotowie ratunkowe, policja oraz pogotowie energetyczne.
— Z budynku gospodarczego wyprowadziliśmy konie i krowy. Wyciągnęliśmy także dwie butle z gazem propan butan — opowiadają strażacy.

Strażacy szybko opanowali sytuację, ale jak nam mówili żywioł wyrządził spore szkody.
— Część mieszkalna jest praktycznie w całości zniszczona — mówili.

To kolejny tak poważny pożar w ostatnich dniach. W sobotę (14.01) elbląska straż gasiła pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Widok w Elblągu (więcej tutak).
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski