W internecie jest ich 10 tysięcy. Miłośnicy zdjęć Elbląga postanowili spotkać się w realu

2017-01-16 18:05:09(ost. akt: 2017-01-16 20:08:04)
Willa Morita Schmidta, właściciela fabryki słodyczy, gabinet laryngologiczny dr Maxa Giessweina, po II wojnie Rzemieślniczy Dom Towarowy. W piątek spotkają się tu miłośnicy zdjęć Elbląga

Willa Morita Schmidta, właściciela fabryki słodyczy, gabinet laryngologiczny dr Maxa Giessweina, po II wojnie Rzemieślniczy Dom Towarowy. W piątek spotkają się tu miłośnicy zdjęć Elbląga

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Facebookowa grupa Zdjęcia Elbląga (Współczesne i z dawnych lat) liczy już ponad 10 tysięcy członków. Teraz wśród nich narodził się pomysł wspólnego spotkania poza siecią - w najbliższy piątek (20 stycznia) zapraszają do Pubu Sąsiedzi.
„Mieszkałem na tej ulicy i pamiętam Heńka z drugiej klatki i Panią Krysię ze sklepiku na rogu..."
„A pamiętasz te kino i budkę z zapiekankami”
„Amfiteatr, było najlepsze miejsce z koncertami, ach…..”

Takie i podobne komentarze przewijają się pod zdjęciami na facebookowej grupie Zdjęcia Elbląga (Współczesne i z dawnych lat). Grupa zrzesza już ponad 10 000 osób z Elbląga, a także z innych miast, niekoniecznie w Polsce. Ale są to osoby związane z naszym rodzinnym miastem.

Wśród nich jest wielu, którzy tylko przeglądają i podziwiają zdjęcia, ale są też osoby niezwykle aktywne, wykazujące się niesamowitą wiedzą na temat historii Elbląga i udostępniające zdjęcia ze swoich zbiorów, które w większości nigdy nie były upubliczniane. Często na fotografiach widnieją nieistniejące już obiekty, których nigdy byśmy nie zobaczyli, gdyby nie sympatycy grupy. Dzięki nim historia miasta nie przepadła i tętni wirtualnym życiem.

Wśród najbardziej aktywnych członków facebookowej grupy narodził się pomysł spotkania na żywo. Już w najbliższy piątek (20 stycznia) zapraszają na pierwsze historyczne spotkanie, które odbędzie się w równie historycznym miejscu naszego miasta.
— Willa Morita Schmidta, właściciela fabryki słodyczy, gabinet laryngologiczny dr Maxa Giessweina, a powojenna historia to już Rzemieślniczy Dom Towarowy. Do dzisiaj budynek przeszedł wiele przemian, ale zawsze tętnił życiem. Obecnie znajduje się tu między innymi Pub Sąsiedzi. I tu właśnie się spotkamy - informują organizatorzy.

Pub Sąsiedzi wraz z administratorami grupy facebookowej „Zdjęcia Elbląga (Współczesne i z dawnych lat)” zapraszają serdecznie na spotkanie z historią Elbląga. Piątkowego wieczora każdy będzie mógł pochwalić się własnymi zbiorami, jak i również obejrzeć historię ujętą w kadrze przez innych. Poza zdjęciami zobaczyć będziemy mogli wyjątkowy zbiór banknotów starego Elbląga. Podczas spotkania swoim udziałem zaszczycą nas przewodnicy turystyczni: Henryk Kołodziejski, państwo Kałabun i Henryk Grzelak.

— Zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Dla jednych to historia naszego miasta, dla innych przypomnienie dawnych lat. Wstęp na spotkanie bezpłatny - zapraszają organizatorzy.

Spotkanie miłośników Elbląga i jego historii odbędzie się 20 stycznia 2017 roku.
Miejsce : Pub Sąsiedzi
Adres: 1 Maja 48
Godzina: Od 18:00

Wszelki informacje można śledzić na bieżąco pod wydarzeniem.

Zapraszają Sąsiedzi oraz Adam Ratajewski

Źródło: Dziennik Elbląski