Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Jegłownik zagrał WOŚP

2017-01-18 14:05:49 (ost. akt: 2017-01-18 14:14:51)
WOŚP w Jegłowniku

WOŚP w Jegłowniku

Autor zdjęcia: arch. sztabu WOŚP w Jegłowniku

W Zespole Szkół w Jegłowniku odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mimo ostrego mrozu, w ciągu całego dnia wolontariusze naszego sztabu zbierali datki do puszek kwestarskich. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy bieg charytatywny promujący zdrowie i przybliżający problem ludzi chorych na cukrzycę pod nazwą „Policz się z cukrzyca i ucz się pierwszej pomocy”.

W biegu wzięło udział około 90 uczestników. Najmłodszym uczestnikiem był dwulatek, a najstarszy liczył ponad 70 lat. Meta biegu była miejscem radości i spełnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz gorący poczęstunek.

Pieniądze zebrane podczas biegu wpłacone zostały na konto Fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży chorujących na cukrzycę.

Na terenie Zespołu Szkół w Jegłowniku odbyły się także icytacje, loteria fantowa, sprzedaż ciasta i zapiekanek, mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, sprzedaż waty cukrowej, świeżych soków oraz wspaniałe występy naszych uczniów. Jak co roku licytowano torty. Wylicytowane za niebagatelną sumę zostały przekazane w podziękowaniu dla wolontariuszy.

Na zakończenie odpalono także światełko do nieba, wieńczące ten wyjątkowy dzień w roku .Cały dochód z niedzielnej imprezy w kwocie 44318,48 zł wpłacono na konto Fundacji WOŚP.

Impreza ta corocznie skupia ogromną cześć społeczeństwa naszej gminy integrując ją i pobudzając do swego rodzaju aktywności. Wspólne granie z WOŚP jest szczególnym dniem, w którym okazujemy naszą wrażliwość i głęboko otwarte serca na pomoc innym. Wszystkim, którzy w różnorodny sposób wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Anna Krupska, szef sztabu


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB