Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Poniedziałkowy wieczór ze standardami jazzowymi

2017-01-19 18:43:43 (ost. akt: 2017-01-19 18:46:15)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Świetny gitarzysta Marcin Wądołowski zaprosił równie wspaniałych kolegów - czołowego polskiego kontrabasistę Piotra Lemańczyka i kanadyjskiego bębniarza Tylera Hornby do nagrania płyty "Standards". Materiał na żywo zaprezentują podczas promocyjnego koncertu w Mjazzdze w poniedziałek 23 stycznia.

Wądołowski i Lemańczyk dali się już poznać elbląskiej publiczności z jak najlepszej strony podczas wcześniejszych występów między innymi z grupami Orange Trane, Quartado, Quartet North czy Elec-Tri-City. To wybitni jazzowi instrumentaliści, którym przypisuje się, co w muzyce niezwykle istotne, że już znaleźli własny, indywidualny i rozpoznawalny ton. Tym razem połączyli siły z kanadyjskim perkusistą Tylerem Hornby, a efekty tej współpracy recenzowane są jak dotąd wyłącznie w superlatywach.

Podczas koncertu, tak jak na, płycie usłyszymy wszystkim znane standardy - od Johna Coltrane'a, Milesa Davisa po Cole Portera i Charliego Parkera - zaaranżowane na klasyczne jazzowe trio; gitarę, kontrabas oraz perkusję. Album został poświęcony pamięci dwóch polskich wirtuozów gitarowych jakim byli Marek Bliziński i Jarosław Śmietana. To dzięki inspiracji ich twórczością i podejściem do muzyki - mógł powstać projekt "Standards" - płyta pełna pasji, energii i pozytywnych wibracji. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Marcina Wądołowskiego.

"Jarosław Śmietana pokazał mi, że miłość do muzyki i gry na gitarze może stać się pasją na całe życie" // Marcin Wądołowski

Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów; tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku; laureat XI Przeglądu Młodych Zespołow Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r.
Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą , Januszem Muniakiem.

Mjazzga, poniedziałek 23 stycznia godz. 20:15
Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB