Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Szkło artystycznie. Warsztaty dla mieszkańców Kadyn i okolic

2017-01-23 18:33:20 (ost. akt: 2017-01-23 17:35:13)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Podczas zimowych warsztatów w kadyńskiej świetlicy instruktorzy plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” poprowadzą warsztaty z technik szkła artystycznego. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty zorganizowane zostaną w formule dwudniowej, odbędą się 1 i 2 lutego b. r. w świetlicy w Kadynach w godzinach od 13.00 do 18.00. Zajęcia skierowane są do mieszkańców Kadyn i okolic, a także animatorów i instruktorów świetlic.

Świetlica w Kadynach jest nowoczesnym obiektem, w którym jest przestrzeń dla wielu aktywności. Placówka posiada również wielofunkcyjny piec, który służy do wypalania ceramiki i szkła fusingowego. Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności uczestników.

Instruktorzy plastyki zapoznają uczestników z poszczególnymi procesami tworzenia prac w szkle, w technikach: witraż, mozaika i szkło stapiane –fusing. Szkło jest ciekawym materiałem do pracy, co bardzo zachęca do eksperymentowania zarówno osoby dopiero zapoznające się z tą materią, jak i doświadczonych twórców. Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są wspaniale podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję stworzymy poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom daje szerokie pole możliwości twórcy. W witrażu Tiffany’ego, wycinamy potrzebne elementy z tafli szkła, łączymy je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość.

Zapisy na warsztaty przyjmuje Prezes Stowarzyszenia Kadyny Marlena Dawidowska e-mail: stowarzyszenie.kadyny@wp.pl, lub telefonicznie opiekunka świetlicy Dorota Lebioda pod nr: 509 946 731.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB