środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wspaniały koncert na 25-lecie. Zakopower w elbląskim teatrze [zdjęcia]

2017-01-26 07:31:55 (ost. akt: 2017-01-26 09:48:10)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Zysk z tego koncertu w całości zostanie przeznaczony dla podopiecznych elbląskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które obchodzi 25-lecie istnienia. W środę, w elbląskim teatrze, wystąpił folkowy zespół muzyczny Zakopower.

Koncert charytatywny „25 lat Razem” rozpoczął jubileusz 25-lecia elbląskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością. W czasie koncertu Zakopower zaprezentował najpiękniejsze kolędy i podhalańskie pastorałki w nowoczesnych aranżacjach.

Na scenie elbląskiego teatru publiczność zobaczyła i usłyszała wokalistę popularnego zespołu. Sebastian Karpiel-Bułecka przyjechał do Elbląga pogrążony w żałobie. Dzień wcześniej, w wieku 89 lat, zmarł jego ojciec Bolesław Karpiel-Bułecka.

Elbląskie koło PSONI prowadzi cztery placówki pobytu dziennego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z Elbląga i okolic: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej i Niepubliczne Przedszkole Specjalne. W placówkach tych ze wsparcia korzysta ok. 150 osób niepełnosprawnych w każdym przedziale wiekowym – od 0 lat po późną starość, a także ich rodziny. Podopieczni placówek mają w nich możliwość korzystania z rehabilitacji ruchowej, społecznej, zawodowej, rozwijają umiejętności niezbędne im do możliwie jak najbardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, zarówno w środowisku rodzinnym, jak i społeczności lokalnej.