Dwaj bracia z Pasłęka zatrzymani za włamania

2017-01-26 13:02:58(ost. akt: 2017-01-26 13:05:47)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci zatrzymali dwóch braci 18-latka i 24-latka obaj podejrzani są o dokonanie szeregu włamań na terenie gminy Pasłęk.
Jak ustalili funkcjonariusze z Pasłęka, którzy pracowali nad sprawami kilku włamań - sprawcy tych czynów to dwaj bracia. 18-letni Paweł oraz 24-letni Jacek. Obaj działali od połowy grudnia do stycznia tego roku. Obaj, dokonali również serii włamań do warsztatu, pomieszczeń gospodarczych oraz remizy ochotniczej straży pożarnej.

Mężczyźni kradli głównie elektronarzędzia oraz przedmioty, które łatwo mogli sprzedać na przykład w lombardzie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Były to m.in. wkrętarki akumulatorowe oraz narzędzia ręczne.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do kradzieży. Było to łącznie 7 czynów. Teraz o karze dla nich zadecyduje sąd. Za takie czyny Kodeks Karny przewiduje karę, której górna granica to 10 lat pozbawienia wolności.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hej3hhr #2398517 | 80.49.*.* 15 gru 2017 11:12

    Naszym celem jest dostarczanie plastikowych okien, które spełniają wysokie standardy jakości, a także indywidualne oczekiwania każdego z naszych klientów. Zapraszamy do Lublina. http://oknadrzwi-lublin.pl/

    odpowiedz na ten komentarz