Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Sorry Boys w trasie koncertowej. Zajadą do Elbląga

2017-01-31 17:29:40 (ost. akt: 2017-01-31 16:31:21)

Autor zdjęcia: nadesłane/Mjazzga

Coraz liczniejsze grono fanów i koncerty, również za granicą, przyjmowane z niesamowitym entuzjazmem potwierdzają jedno. Sorry Boys są w doskonałej formie muzycznej. W elbląskiej Mjazzdze już 11 lutego zagrają koncert w ramach trasy promującej najnowszy album grupy „Roma”.

To trzeci studyjny album Sorry Boys. Napisany w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

„Roma” przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma, tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys, stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa „Roma” nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.
Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych: od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Roma Tour to premierowe koncerty, z którymi Sorry Boys odwiedzą ponad 20 miast w całej Polsce. To największa trasa koncertowa w historii zespołu. Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. Obok piosenek z najnowszego albumu, znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt. Podczas trasy pojawiać się będą muzyczni goście, których usłyszeć można na płycie.

Koncert w elbląskiej Mjazzdze przy ul. Kowalskiej odbędzie się 11 lutego o godz. 20.15. Bilety można kupować w lokalu w cenie 40 zł oraz w dniu koncertu 50 zł.