Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Kolorowa zabawa zakończyła ferie na sportowo

2017-02-07 12:44:53 (ost. akt: 2017-02-07 12:49:00)
Karnawał na lodzie

Karnawał na lodzie

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Karnawał na lodzie był ostatnim akcentem ferii na sportowo. W ciągu dwóch tygodni ferii w zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udział wzięło ponad sześć tysięcy dzieci.

Wszystko co dobre, szybko się kończy - tak w skrócie można podsumować zakończone właśnie ferie zimowe. Podczas dwóch ostatnich tygodni, dzieci chętnie korzystały z zajęć sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas ferii z lodowiska Helena, Hali Sportowo-Widowiskowej oraz Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” skorzystało ponad sześć tysięcy dzieci. Ostatnim akcentem ferii na sportowo był Karnawał na lodzie, lktóry w minioną niedzielę (5.02) odbył się na elbląskim lodowisku Helena.

— Zapewniliśmy dzieciom i młodzieży wszystko, co mieliśmy w swoim posiadaniu — informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Na lodowisku, oprócz jazdy na łyżwach, odbywały się zajęcia tenisa stołowego, bokserskie i fitness. Halę sportową przy al. Grunwaldzkiej oprócz karateków i judoków opanowali także miłośnicy sportów drużynowych, a w CRW Dolinka rozgrywane były zawody pływackie oraz turnieje siatkówki wodnej. Ogółem w ciągu dwóch tygodni odwiedziło nas ponad sześć tysięcy dzieci, czyli podobnie jak w roku ubiegłym.

Prawdziwe oblężenie przeżywało tradycyjnie lodowisko Helena, gdzie codziennie odbywały się zajęcia jazdy na łyżwach. Ponadto najmłodsi mogli skorzystać z lekcji nauki gry w tenisa stołowego, a bardziej zaprawieni skorzystać z zajęć bokserskich oraz fitness. W czasie ferii obiekt MOSiR-u odwiedziło prawie pięć tysięcy dzieci.

Natomiast Hala Sportowo-Widowiskowa podczas dwóch tygodni ferii gościła ponad tysiąc miłośników zarówno sztuk walki, jak i sportów drużynowych. Tradycyjnie już królowały piłka nożna, siatkówka i piłka ręczna, a sporym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia judo, karate i tenisa stołowego. CRW „Dolinka” gościło miłośników pływania i aktywności fizycznej w wodzie. Oprócz zawodów pływackich rozegrane zostały także trzy turnieje siatkówki w wodzie.


Podsumowaniem sportowych ferii była wspólna zabawa, która w minioną niedzielę odbyła się na elbląskim lodowisku Helena. O odpowiedni klimat zadbał duet klaunów Ruphert i Rico, których na elbląskim lodowisku gościliśmy już po raz trzeci. Wspólna zabawy, konkursy z nagrodami, konkurencje sprawnościowe, doskonała muzyka oraz specjalnie na tę okazję dobrane oświetlenie - to wszystko sprawiło, że karnawał na lodowisku był wyjątkowy.

Para klaunów nie szczędziła także niespodzianek, słodyczy, gagów cyrkowych, gadżetów karnawałowych, confetti oraz baniek mydlanych, co sprawiło, że na twarzach dzieci od początku zagościł uśmiech.

— Tak ciekawy program ferii mogliśmy stworzyć dzięki współpracy z innymi klubami i stowarzyszeniami sportowymi, którym należą się podziękowania - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. — Ilość osób, które odwiedziły nasze obiekty i skorzystało z oferty MOSiR pokazuje, że dzieci i młodzież garną się do sportu i chcą aktywnie spędzać wolny czas. Nasze pociechy odpoczęły, nabrały sił, a teraz wróciły do szkoły, gdzie życzymy im jak najlepszych ocen.
Informacja MOSiR

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB