Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Elbląscy strażacy będą mieli nową komendę

2017-02-20 11:47:00 (ost. akt: 2017-02-20 11:55:06)
Straż Pożarna w Elblągu

Straż Pożarna w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Coraz bliżej do budowy nowej siedziby elbląskich strażaków. Na wniosek komendanta PSP w Elblągu miasto wszczęło postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji tej inwestycji.

Temat budowy nowej siedziby dla elbląskich strażaków wraca jak bumerang już od dziesięciu lat. W zasadzie główną barierą są tu tylko pieniądze, bo w 2014 r. strażakom udało się pozyskać od Ministerstwa Obrony Narodowej teren, na którym nowa strażnica ma powstać.

To działka przy ul. Łęczyckiej 19. Teraz do jej budowy jest coraz bliżej, bo zarówno prezydent Elbląga jak i wojewoda warmińsko-mazurski zabukowali w swoich budżetach po 90 tys. zł na dokumentację projektową do budowy nowej strażnicy.

Po koniec ubiegłego tygodnia na wniosek kpt. Łukasza Kochana, komendanta PSP w Elblągu w Urzędzie Miejskim zostało także wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia tzw. lokalizacji inwestycji celu publicznego, który dotyczy budowy nowej Komendy Miejskiej oraz przyległej do niej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 na działce na ul. Łęczyckiej.

To kolejny krok na długiej drodze do budowy nowej siedziby strażaków, bo na razie działka nie ma odpowiednich warunków zabudowy i planu zagospodarowania przestrzennego.
— Po otrzymaniu tej decyzji niezwłocznie ogłosimy przetarg. W jego myśl wyłonimy firmę, który przygotuje dokumentację. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku — mówił kpt. Kochan w ubiegłym tygodniu, podczas spotkania podsumowującego 2016 rok w pracy elbląskich strażaków.

Działka na ul. Łęczyckiej ma 2,6 ha powierzchni. Zakłada się, że zabudowania zajmą maksymalnie jej połowę. Nowy budynek komendy, podobnie jak siedziba JRG nr 1 ma mieć trzy kondygnacje. Częścią tej ostatniej będzie m.in. garaż wielostanowiskowy przeznaczony na pojazdy pożarnicze i sprzęt specjalistyczny.
as


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Proszę #2187766 | 46.170.*.* 22 lut 2017 17:02

    "zarówno prezydent Elbląga jak i wojewoda warmińsko-mazurski zabukowali w swoich budżetach" Proszę piszcie po polsku. Po co to "zabukowali"?

    odpowiedz na ten komentarz