Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Przegrał wypłatę na automatach. Bał się reakcji partnerki, więc zgłosił fikcyjny napad

2017-02-21 12:21:16 (ost. akt: 2017-02-21 12:28:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

35-latek z Tolkmicka (powiat elbląski) odpowie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzna twierdził, że został napadnięty przez pięciu mężczyzn z ciemnego BMW, którzy – jak powiedział – zabrali mu wypłatę. Historia okazała się kłamstwem. 35-latek przegrał pieniądze na automatach.

Do rzekomego napadu miało dojść 14 lutego przy ulicy Morskiej w Tolkmicku. Jak zeznał 35-latek, około godz. 20 zauważył ciemne bmw, z którego wyszło pięciu mężczyzn w kominiarkach i go pobiło. Jeden z napastników miał okaleczeć mu twarz pobitą butelką i zabrać z kieszeni portfel z pieniędzmi. Taka wersję przedstawił także swojej partnerce życiowej.

Policjanci kryminalni zbadali sprawę. Przejrzeli monitoring i przesłuchali świadków. Nic się nie zgadzało. W poniedziałek (20.02) niedoszły pokrzywdzony składał w tej sprawie zeznania.
— Okazało się, że całą historię wymyślił. Wszystko to z obawy przed kobietą, z która żył i której bał się powiedzieć, że przegrał w automaty 1700 zł. Całą historię chciał uprawdopodobnić i był na tyle zdeterminowany, że sam się okaleczył pobitym szkłem. Przyznał się i złożył już wyjaśnienia jako podejrzany — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Teraz oprócz konfrontacji z partnerką, czeka go jeszcze sprawa w sądzie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2187044 | 37.248.*.* 21 lut 2017 15:50

    Tak właśnie państwo walczy z nielegalnym hazardem, podobnie jak z dopalaczami, złodziejstwem itd. Polska to żerowisko a tylko frajerzy myślą że to państwo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. MIXA #2186995 | 80.53.*.* 21 lut 2017 14:07

    Automaty do gier uzależniają najbiedniejszych,którym brakuje pieniędzy i mają nadzieję,że łatwo się dorobią.Ci którzy umieszczają te urządzenia w małych miasteczkach i na wsiach myślą tylko o swoim zysku.Nie myślą o tych oszukanych rodzinach .A osoby korzystające z tych urządzeń są zbyt słabe aby logicznie myśleć.NIE DORABIAJCIE BOGATYCH -MYŚLCIE O SOBIE I SWOICH RODZINACH.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz