Polsko-rosyjski sojusz dla rozbudowy stanicy w Nadbrzeżu

2017-02-22 09:39:59(ost. akt: 2017-02-22 09:48:12)
Stanica wodna w Nadbrzeżu

Stanica wodna w Nadbrzeżu

Autor zdjęcia: Anna DawidSześć milionów złotych chce zainwestować w Stanicę Wodną w Nadbrzeżu powiat elbląski. 2 marca podpisze on umowę z Rosjanami, we współpracy z którymi będzie realizował inwestycję.


Do rozbudowy stanicy wodnej Nadbrzeżu przymierza się powiat elbląski, których chciałby na to przeznaczyć 6 mln zł. Pieniądze pochodziłby z projektu transgranicznego Polska - Rosja.

Partner po rosyjskiej stronie już jest, to czternastotysięczny, leżący w obwodzie kaliningradzkim Zielenogradsk.


— 2 marca władze powiatu elbląskiego podpiszą umowę z Zielenogradskiem — zapowiada Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego.

Powiat elbląski ogłosił również przetarg na wykonanie dokumentacji rozbudowy stanicy.


— Do tego projektu chcemy dodać jeszcze jeden element: budowę hali sportowo-widowiskowej w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku. Oczywiście program transgraniczny nie jest jeszcze otwarty, ale musimy wyprzedzić to i dobrze się przygotować — mówi Maciej Romanowski, starosta elbląski. 


Pieniądze, które można zgarnąć to aż 3 mln euro, czyli prawie 12 mln zł.

— Z tego 2 mln musimy wydać na konkursy, festiwale, spotkania młodzieży, czyli miękkie zadania projektowe, 10 mln na inwestycje. Sześć milionów planujemy wydać na stanicę: budowę nowego schroniska, powiększenie mariny, poszerzenie wejścia do portu i budowę tawerny. Cztery mln na budowę sali w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku — mówi starosta. 

daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dtm #2189890 | 83.20.*.* 25 lut 2017 16:06

  Marine w Nadbrzeżu jest bardzo dobrze prowadzona. Latem i zimą zawsze są tam imprezy na poziomie. Przede wszystkim jest spokój, poszanowanie przyrody. Latem jeszcze można poobserwować ptaki. Tu wyjątkowo nie pije się alkoholu, nie słucha się głośnej muzyki. Jedynie słychać szum fal, łopot żagli i śmiech dzieci kąpiących się lub pływających na łodziach. Zimą można pofruwać na bojerach, pojeździć na łyżwach. Wspaniałe miejsce godne opieki starosty.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. 2017 #2189668 | 78.88.*.* 25 lut 2017 10:26

  Może idea jest słuszna. Ale z drugiej strony , ile czasu w roku taka przystań żeglarska żyje? Ile ludzi z niej korzysta? Powiat Elbląski powinien skupić się na działaniach zmierzających do poprawy komfortu życia swoich mieszkańców. Bo będzie ładna przystań a obok zrujnowany szlak kolejowy. Czemu nie myśli się o komunikacji wodnej z mierzeją? Zamiast z Rosjanami może trzeba pogadać z władzami Krynicy i dać szanse turystom na odwiedzenie naszych terenów a naszym mieszkańcom da łatwy dostęp do plaż nadmorskich. Również powiat Braniewski jakoś nie patrzy w stronę mierzei. Szkoda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. spokojnie #2187543 | 91.196.*.* 22 lut 2017 11:55

  jak dotrze ta info do uszu "namiestnika" PIs - to nie tylko wstrzyma MRG ale każe wybudować płot wysoki na 6 m zagłębiony na 3 m - wzdłuż granicy z FR i przez Zalew Wiślany. Nie ma współpracy - dla nich to wróg smiertelny - a tak tak tak. (jak mówiła babcia Pawlakowa)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. kkk #2187456 | 93.105.*.* 22 lut 2017 10:04

  Ile z tych milionów ruskie przewalą na łapówki?

  odpowiedz na ten komentarz