Kongres brydża sportowego

2017-02-22 15:41:51(ost. akt: 2017-02-22 15:46:39)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Za tydzień rusza jubileuszowy XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka.
To impreza gromadząca kilkuset brydżystów. W ubiegłorocznym XIX Kongresie wzięło udział 400 zawodników z Łotwy, Litwy, Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Bułgarii, Niemiec i oczywiście z Polski.

Zwycięzcą 19. Kongresu Żuławskiego został poznanianin Jerzy Skrzypczak, w rywalizacji Grand Prix Polski par zwyciężyła para Przemysław Janiszewski z Mrągowa i Andrzej Jaszczak ze Szczecina, a rywalizację w Grand Prix Polski Teamów zdominował Team prowadzony przez Zdzisława Ingielewicza. Warto podkreślić, że sklasyfikowanych zostało 45 teamów. Taką frekwencją mogą pochwalić się nieliczne turnieje w Polsce.

— Co istotne, w turniejach kongresowych grać mogą, obok brydżowych profesjonalistów, także amatorzy. Dla wielu z nich to jedyna okazja, żeby zmierzyć się z arcymistrzami, poczuć smak walki w dużym turnieju brydżowym — mówi Bogusław Gierulski z Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, organizatora imprezy. Tegoroczny Kongres Żuławski poprzedzi I Drużynowy Turniej Miast Partnerskich o Puchar Przechodni Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który zostanie rozegrany 1 i 2 marca w Ratuszu Staromiejskim.

Wystartuje 6 teamów – z Ronneby ze Szwecji, z Tarnopola na Ukrainie, z niemieckiego Leer oraz z Elbląga, a także dwa zaprzyjaźnione teamy ze stolicy Litwy Wilna oraz ze stolicy Łotwy Rygi. Natomiast granie kongresowe rozpocznie się 3 marca i potrwa do niedzieli 5 marca.
Informacja organizatorówŹródło: Artykuł internauty