Nad pięknym modrym Dunajem. Zobacz zdjęcia z koncertu EOK

2017-02-27 18:47:06(ost. akt: 2017-02-27 18:54:28)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Najpiękniejsze i najbardziej znane melodie XIX i XX wieku autorstwa kompozytorów różnych narodowości można było usłyszeć w niedzielę podczas koncertu pt. "Nad pięknym modrym Dunajem" w szkole muzycznej.
Elbląska Orkiestra Kameralna kolejny raz zabrała słuchaczy w muzyczną podróż. Tym razem do XIX i XX wieku. W niedzielę, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, elbląscy kameraliści wystąpili w towarzystwie skrzypka Tomasza Tomaszewskiego.

Już dzisiaj Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na jedyny taki koncert w roku „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”. W repertuarze Mozarta i Beethovena usłyszymy dwoje niezwykłych pianistów – Annę Tsybulevę i Szymona Nehringa. Niespotykaną atrakcją będzie aż 35-osobowy skład orkiestry! Muzyków poprowadzi jeden z najbardziej utalentowanych dyrygentów młodego pokolenia Jakub Chrenowicz. 
Koncert „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”, który odbędzie się już 5 marca w Elblągu (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta, godz.18), to połączenie mistrzowskich kompozycji z równie znakomitym ich wykonaniem.