Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2017

2017-03-04 10:00:00 (ost. akt: 2017-03-03 21:42:12)

Autor zdjęcia: Daniela Bukowska

Od 10 lat parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku zaprasza do udziału w konkursie „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu odbędzie się w niedzielę palmową (9.04) podczas mszy o godz. 11.

Pierwszy konkurs, z inicjatywy ks. proboszcza Sławomira Szczodrowskiego, odbył się w 2008 r. i miał zasięg parafialny. Później do udziału w nim zostały zaproszone do udziału szkoły z terenu miasta i gminy, kolejno włączyły się stowarzyszenia, rodziny i osoby indywidualne.

Ponieważ wpływały również prace spoza terenu miasta i gminy, ubiegłoroczny konkurs, już z inicjatywy ks. proboszcz Józefa Grochowskiego, przyjął miano regionalnego. Wpłynęło 30 prac, przy wykonaniu których pracowało około 400 osób.
Do współpracy z parafią włączył się Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Oratorium im. św. Jana Bosko w Tolkmicku. W tym roku, oprócz wymienionych już organizatorów, patronat honorowy sprawuje Starostwo Powiatowe w Elblągu.

- Mamy nadzieję, że wszyscy, dotychczasowi uczestnicy z miasta, gminy i powiatu wezmą udział w tym pięknym, barwnym konkursie, a grono to powiększy się o nowe osoby, rodziny, szkoły, stowarzyszenia i inne grupy - zachęcają organizatorzy konkursu.

Regulamin konkursu tutaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB