Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Darmowa mammografia na Dzień Kobiet

2017-03-07 18:05:36 (ost. akt: 2017-03-07 15:29:23)

Autor zdjęcia: Archiwum

Panie, które w tym roku kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
- Pasłęk – 15 – 17 marca przy Miejskim Ośrodku Kultury, pl. Św. Wojciecha 5
- Rychliki – 15 marca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Rychliki 104
- Gronowo Elbląskie – 16 marca przy Urzędzie Gminy, Łączności 3
- Markusy – 16 marca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Markusy 61
- Młynary – 17 marca przy Zespole Szkół, ul. Warszawska 1

Na badania obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
Informacja organizatora

Źródło: Dziennik Elbląski