Nieoznakowane sieci na pokładzie, brak dokumentów... Skontrolowali łódź na Zalewie Wiślanym

2017-03-09 16:57:39(ost. akt: 2017-03-09 17:01:22)

Autor zdjęcia: Morski Oddział Straży Granicznej

Nieoznakowane sieci na pokładzie, ryby i brak jakichkolwiek dokumentów. Takie nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze Straży Granicznej w środę podczas kontroli łodzi rybackiej na Zalewie Wiślanym.
Załoga poduszkowca Straży Granicznej zatrzymała na Zalewie Wiślanym do kontroli łódź rybacką chwilę po tym, gdy funkcjonariusze zaobserwowali, jak zbliżała się w rejon zastawionych nieoznakowanych sieci rybackich.
— Na widok jednostki Straży Granicznej zaczęła się kierować w stronę Nowej Pasłęki. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe kontrolę przeniesiono do portu. 27-letni kierownik łodzi, mieszkaniec powiatu braniewskiego, nie miał dokumentów uprawniających do wykonywania rybołówstwa ani jakichkolwiek dokumentów 3-osobowej załogi oraz łodzi. Tłumaczył się obawą o ich zalanie — informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

Komendant Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej wystąpi z wnioskiem o wszczęcie postępowań administracyjnych do Urzędu Morskiego oraz Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Gdyni.