Poniedziałek, 30 stycznia 2023. imieniny: Martyny, Macieja, Teofila

Premiera nowego filmu Sławomira W. Malinowskiego. Tym razem o Kurdystanie [film]

2017-03-20 15:21:00 (ost. akt: 2017-03-20 15:40:34)
Sławomir W. Malinowski

Sławomir W. Malinowski

Autor zdjęcia: archiwum Leader Film

W najbliższą niedzielę (26.03) odbędzie się premiera nowego filmu elblążanina Sławomira Malinowskiego pod tytułem "Taki jest świat - Kurdystan". — Pokazuje historię, współczesność oraz wieloletnią walkę Kurdów o niepodległą państwowość — zapowiada. Premiera odbędzie się w Erbilu.

O zbliżającej się premierze nowego filmu Sławomir Malinowski poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku. Ta odbędzie się w najbliższą niedzielę w Erbilu.
— Cała nasza ekipa została zaproszona na tę uroczystość przez rząd irackiego Kurdystanu — napisał elbląski filmowiec, dziennikarz.

Jak pisze dalej, "Taki jest świat - Kurdystan" pokazuje historię, współczesność oraz wieloletnią walkę Kurdów o niepodległą państwowość.
— Mówi o wiarołomstwie Zachodu, podziale Kurdystanu między czterech zaborców, wojnie z ISIS i problemach z jakimi boryka się ten kraj obecnie — wyjaśnia.

Zamierzeniem autorów filmu jest pokazanie ludzi i kraju, którego historia, jak piszą, jest bardzo podobna do naszej.
— Chcemy ukazać jego piękno, niezwykłe dziedzictwo oraz mentalność ludzi, których gościnność i serdeczność nie mieści się w standardach przeciętnego Europejczyka. I wszystko to z wojną w tle — informowali w trakcie prac nad filmem.

Sławomir Malinowski od wielu lat mieszka w Elblągu. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawski. Jest dziennikarzem, publicystą, autorem scenariuszy i producentem filmowym.