Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Pijany i z narkotykami w kieszeniach uciekał przed policją

2017-03-27 13:07:49 (ost. akt: 2017-03-27 13:12:03)

Autor zdjęcia: mat. policji

Kierujący nissanem 51-latek próbował uciec policjantom, którzy zatrzymali go do drogowej kontroli. Okazało się, że był pijany, a w kieszeniach ukrywał amfetaminę.

Zdarzenie miało miejsce 26 marca około godziny 10.00. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli nissana, którym kierował 51-letni mężczyzna.

— Gdy podeszli do auta, ten ruszył i zaczął uciekać. Było to na ul. Łęczyckiej. Policjanci jechali za nissanem, gdy ten próbował najpierw zgubić funkcjonariuszy a później ukryć się wraz z autem w wąskich uliczkach w okolicach ul. Przyjaźni. Tam też do funkcjonariuszy ruchu drogowego dojechał drugi patrol prewencji. 51-latek został zablokowany przez dwa auta a policjanci „wyjęli” go z wnętrza samochodu. Wtedy też zbadano jego trzeźwość — informuje Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. W jego odzieży znaleziono foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Zaraz po zatrzymaniu twierdził, że zawiniątko znalazł tylko nie pamięta kiedy i gdzie.

— Była w nim niewielka ilość amfetaminy. 51-latek w lutym tego roku był zatrzymany jako pijany kierujący. Na początku marca w tej sprawie trafił do sądu akt oskarżenia. Teraz Andrzej B. odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, liczne wykroczenia drogowe oraz jazdę pod wpływem alkoholu — informuje Krzysztof Nowacki.


Źródło: Dziennik Elbląski