Miasto wydało list gończy za zaśmiecającymi Elbląg

2017-03-29 19:09:35(ost. akt: 2017-03-29 16:20:54)

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

W komunikacji miejskiej i na słupach ogłoszeniowych pojawił się list gończy za firmami i osobami spamujących Elbląg ulotkami rozwieszanymi na latarniach lub znakach drogowych.
W ten sposób miasto próbuje zachęcić mieszkańców, aby zwracali uwagę na szpecące, nielegalne, reklamy i zgłaszali policji (997) lub Straży Miejskiej w Elblągu (986) fakt ich rozwieszania. Daje to szansę ujęcia osób spamujących nasze miasto.

Ponad trzydzieści plakatów z listem gończym pojawiło się dziś w tramwajach i autobusach. List rozwieszony został również na słupach ogłoszeniowych. Przy okazji, wywieszenie listów na słupach ma być dobrym przykładem dla firm, gdzie powinny eksponować swoje reklamy.

Uświadamianie przynosi już pierwsze efekty, jedna z firm, która wywieszała ulotki na słupach, zmieniła podejście i w chwili obecnej eksponuje swoje reklamy w miejscach do tego przeznaczonych.

Warto odnotować zmianę postawy firmy. Listy gończe pojawiły się w okresie przedświątecznym, kiedy zwiększa się znacznie ilość spamu - ulotek nielegalnie rozwieszonych na terenie Elbląga.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Romanek #2212326 | 93.105.*.* 29 mar 2017 23:01

    Czy naklejanie reklam na przystankach komunikacji nie jest już spamem? jak to wygląda? Nie jest - bo płynie z tego kasa...Tylko później nie ma komu sprzątać....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz