Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Rowerowa wyprawa do Żuławskiego Parku Historycznego

2017-03-30 08:09:16 (ost. akt: 2017-03-30 08:19:30)

Autor zdjęcia: nadesłane/MOSiR w Elblągu

To będzie już czwarta w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. Tym razem jej uczestnicy wybiorą się do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie odwiedzą Żuławski Park Historyczny. Chętni powinni stawić się w najbliższą niedzielę (2.04) na placu przy katedrze św. Mikołaja na starówce o godz. 10.

Trasa wycieczki będzie prowadziła z Elbląga, przez Bielnik I, Bielnik II, Marzęcino, Powalinę, Starocin do Nowego Dworu Gdańskiego i z powrotem do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi 55 kilometrów.

— Zapraszamy na wycieczkę, podczas której zwiedzimy Żuławski Park Historyczny — zachęca Marak Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu przewodnik PTTK Leszek Marcinkowski. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że będzie to najdłuższa w historii Miejska Wycieczka Rowerowa. Po raz pierwszy przekroczymy dystans 50 kilometrów. Będzie więc szansa na pobicie swoich rekordów i sprawdzenie swoich możliwości.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Promocyjna cena biletu wejścia do Żuławskiego Parku Historycznego wynosi 3 zł od osoby.
— W trakcie zwiedzania nasze rowery będą odpowiednio zabezpieczone na terenie muzeum — dodaje Marek Kamm. — Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych. Krótki, bo tylko 2-kilometrowy odcinek miedzy Bielnikiem I a Bielnikiem II będzie z płyt betonowych.

Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy okolic Elbląga i czapeczki z daszkiem. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Łączny czas wycieczki ze zwiedzaniem przewidziano na około 5-6 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start zaplanowano na 2 kwietnia (niedziela) o godzinie 10.00 z Placu Katedralnego.