Święta na drogach. Policja: w komendzie za darmo zbadasz trzeźwość

2017-04-14 11:44:16(ost. akt: 2017-04-14 11:49:09)
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

W długi świąteczny weekend kierowcy muszą się liczyć ze wzmożonym ruchem na drogach. Elbląska policja zapowiada, że jak co roku w tym czasie bezpieczeństwa będzie pilnowało znacznie więcej patroli ruchu drogowego.
Jak zapowiada elbląska policja, funkcjonariusze z "drogówki" szczególnie będą zwracali uwagę na kierowców przekraczających bezpieczną prędkość, wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, a także tych, którzy wsiądą za kierownice pod wpływem alkoholu.

— W takich przypadkach trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami — tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Przypominamy więc, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduje karę nawet do 2 lat więzienia. To oczywiście tylko konsekwencje prawne. W praktyce konsekwencje mogą one być dużo poważniejsze i bardziej tragiczne.

Policja przypomina także, że osoby, które chcą zbadać swoją trzeźwość mogą to zrobić bezpłatnie przez całą dobę w komendzie policji przy al. Tysiąclecia. Aby to zrobić wystarczy przyjść do komendy i zgłosić się do oficera dyżurnego, który dysponuje urządzeniem do badania trzeźwości.