Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Wiosenne targi w Starym Polu

2017-04-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-15 19:03:31)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ponad 250 wystawców z całego kraju zaprezentuje się podczas 8. Wiosennych Targów Ogrodniczo-Nasiennych w Starym Polu, które odbędą się 22 i 23 kwietnia. Organizatorzy zapraszają w sobotę oraz niedzielę w godzinach 10-17.

Wiosenne Targi Ogrodniczo-Nasienne to już stały punkt kalendarza imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Stare Pole. Tegoroczna, ósma edycja imprezy przyciągnie ponad 250 wystawców z całego kraju. I jak zwykle, największą ofertę zaprezentuje branża ogrodnicza, zarówno jeśli chodzi o materiał szkółkarski, jak i wyposażenie ogrodów i sprzęt do pracy na działce.

— Zgłosiło się do nas ponad 75 firm z branży ogrodniczej, gdzie na stoiskach będzie można obejrzeć i kupić m.in. drzewa, krzewy owocowe i rośliny ozdobne, nasiona, cebule, rośliny rabatowe czy nawozy. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, a więc m.in. z narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów czy doniczkami. W Starym Polu będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne do upiększenia ogrodu i jego otoczenia — zachęca Adam Kopeć, komisarz targów. — Gościć też będą producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne czy obsługujące sektor rolnictwa.

Jak co roku targom towarzyszyć będzie także wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych z Polski i z zagranicy, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

— Pyszne miody, w tym pitne, produkty tradycyjne, zdrowy nabiał, sery z Litwy, podpiwki, nalewki, chleb na zakwasie, własnoręcznie wyrabiane wędliny, mięsa i kiełbasy a także wystawa rzemiosła i rękodzieła artystycznego - tego na targach także nie zabraknie. Gościć będziemy także dwanaście kół gospodyń wiejskich z regionu, które będą serwować pyszne pierogi domowej roboty oraz ciasta — dodaje Adam Kopeć.

Targom będzie także towarzyszyła wystawa królików. Podczas imprezy będą działały stosika oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu. A dla najmłodszych uczestników targów organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko.

Rokrocznie targi w Starym Polu odwiedza nawet 20 tysięcy gości. Organizatorzy liczą na podobną frekwencję także podczas tegorocznej edycji.
as

Źródło: Dziennik Elbląski