Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Młodzi tancerze na turnieju "Bażant"

2017-04-17 14:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 14:46:44)
Na parkiecie w Światowidzie tańczyły dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem

Na parkiecie w Światowidzie tańczyły dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Młodzi tancerze będą mieli okazję zaprezentować się podczas Pokazowego Turnieju Tańca „Bażant”.

Turniej odbędzie się w sobotę 22 kwietnia na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” to doskonała okazja dla uczestników, by zademonstrowali efekty kilkumiesięcznej pracy pod okiem instruktorów. Rodzice będą mieli przyjemność obejrzeć pokaz taneczny z udziałem ich dzieci i głośno im dopingować.

– To ważny moment nie tylko dla naszych tancerzy, ale też ich rodzin – mówią organizatorzy. – Występom często towarzyszą wzruszenia. Część rodziców po raz pierwszy obejrzy występ swoich pociech.

Turniej skierowany jest nie tylko do podopiecznych z Centrum Tańca „Promyk”, ale też do osób, które uczą się w innych elbląskich szkołach. To także idealny moment dla niezdecydowanych rodziców, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca z najmłodszymi i jakich efektów można spodziewać się w krótkim czasie. Może to właśnie ich dziecko będzie kolejnym wybitnym tancerzem?

Repertuar taneczny uczestników będzie bardzo zróżnicowany. Na parkiecie będzie można zobaczyć taniec towarzyski, elementy tańca nowoczesnego, a także gimnastykę artystyczną. Swoje umiejętności zademonstrują gościnnie bardziej doświadczeni tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.

- Dla wielu uczestników będzie to pierwszy publiczny występ – dodają organizatorzy. – Duża sala, nagłośnienie, głośna muzyka – wszystkie elementy sprawiają, że najmłodsi mogą się odrobinę stresować. W turnieju chodzi nie o wyłonienie najlepszych, ale przede wszystkim dobrą zabawę i możliwość zaprezentowania się publiczności.

Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 15:30. Bilety w cenie 5 złotych będzie można zakupić przed turniejem w kasie CSE „Światowid”. Dla dzieci do 7 lat wstęp jest wolny.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski