Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Pijany rekordzista świąt za kierownicą

2017-04-17 11:59:09 (ost. akt: 2017-04-17 12:03:52)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Od minionego piątku elbląscy policjanci odnotowali 254 interwencje. Wśród nich były kolizje, nietrzeźwi na ulicy i zakłócanie porządku. Doszło do 23 niegroźnych stłuczek i jednego wypadku, w którym obrażenia odniosła piesza. Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców.

Wypadek miał miejsce w sobotę (15.04) w Elblągu przy ul. Czerwonego Krzyża. Kierowca audi potrącił 43-letnią kobietę. Doznała urazu stopy. Nie odniosła poważnych obrażeń. W szpitalu została opatrzona i zwolniona do domu. Kierowca i piesza byli trzeźwi. Policjanci będą wyjaśniali okoliczności potrącenia.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista został zatrzymany w sobotę i uczestniczył w kolizji na ul. Niepodległości w Elblągu. 63-letni kierowca skody fabia jechał mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Do tej chwili policjanci z Elbląga nie odnotowali incydentów związanych z polewaniem wodą.

Policja przypomina!
Przed powrotem do domu. Warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, można podejść do najbliższej komendy, komisariatu policji i je rozwiać. Co roku podczas świątecznych weekendów jednostki policji przeżywają prawdziwe oblężenie - wiele osób woli sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę i zdaniem policjantów jest to najrozsądniejszy sposób. Od wczesnych godzin rannych policjanci z Elbląga przebadali w tej sposób już 20 osób. Większość z nich mogła wsiąść za kierownicę. W kilku przypadkach na powrót do domu będą musieli poczekać dłużej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andy #2224999 | 46.77.*.* 18 kwi 2017 10:59

    Wypadki są m. in. przez rajdowców z prawkiem od 2 miesięcy ujeżdżających swoje kochane pordzewiałe BMW z odpadającymi kołami. Widzisz takie nielegalne rajdy ? Zgłoś to na mapie zagrożeń (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/ KMZBPublic.html). Wszystko ANONIMOWO, zero rejestracji, tworzenia konta itp. Po prostu wskazujesz miejsce na mapie, wybierasz powód zgłoszenia i wszystko. Policja robi resztę. Nie cykaj się, że ktoś Cię nazwie kapustą. Chronisz siebie i swoich bliskich. Przeczytaj cały tekst: Wielkanoc na drogach nie była spokojna. Zginęło 12 osób - Gazeta Olsztyńska https://gazetaolsztynska.pl/432439,Wielka noc-na-drogach-nie-byla-spokojna-Zginelo -12-osob.html#ixzz4eadBCNe4

    odpowiedz na ten komentarz