Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Wiosenne targowanie w Starym Polu już w ten weekend

2017-04-21 10:21:52 (ost. akt: 2017-04-21 10:28:49)

Autor zdjęcia: nadesłane/Wiesław Ulatowski

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu odbędą się po raz ósmy. Impreza z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W najbliższy weekend swoją ofertę zaprezentuje ponad trzystu wystawców z różnych branż.

Wiosenne Targi Ogrodniczo-Nasienne to już stały punkt kalendarza imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Stare Pole.

— Ostatni weekend kwietnia to tradycyjny termin naszych targów. Dla wystawców udział w nich jest z reguły pierwszą w sezonie okazją na zaprezentowanie swojej oferty. Korzystają z niej bardzo chętnie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widać to po liczbie zgłoszeń. W tej chwili mamy ich ponad 310, ale niewykluczone, że stoisk będzie jeszcze więcej — mówi Adam Kopeć, komisarz targów w Starym Polu. — Ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach nawet jeśli zgłoszą się w dniu ich rozpoczęcia. Sporo miejsca podczas tej imprezy mamy bowiem na tzw. „Manhattanie”, czyli w miejscu, gdzie może zaprezentować się cała reszta wystawców z ofertą niekoniecznie związaną z ogrodnictwem.

Podczas najbliższego weekendu w Starym Polu zaprezentują się firmy oferujące artykuły oferujące narzędzia i sprzęt do produkcji ogrodniczej, a także związane z wyposażeniem, architekturą i aranżacją ogrodów. Nie zabraknie także firm z branż ekologicznej, budowlanej czy motoryzacyjnej. Jednak zgodnie z ideą wydarzenia, najliczniej prezentowana będzie branża ogrodnicza.

— W tej chwili mamy już zgłoszenia od 80 wystawców z tej branży. Jej przedstawiciele zaprezentują szeroką ofertę m.in. materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw oraz nawozy i środki ochrony roślin. Na ponad 30 stoiskach znajdziemy także elementy związane z architekturą ogrodową, a więc m.in. z narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów, koszami i meblami z wikliny, czy z doniczkami. W Starym Polu będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne do upiększenia ogrodu i jego otoczenia — dodaje Adam Kopeć.

Tegoroczne, wiosenne targi będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi. Obecne będą też firmy budowlane i takie, które obsługują sektor rolnictwa oraz dwa salony motoryzacyjne.

— Jak co roku targom towarzyszyła będzie także wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych z Polski i z zagranicy, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Pyszne miody, w tym pitne, produkty tradycyjne, zdrowy nabiał, sery z Litwy, podpiwki, nalewki, chleb na zakwasie, własnoręcznie wyrabiane wędliny, mięsa i kiełbasy a także wystawa rzemiosła i rękodzieła artystycznego - tego na targach także nie zabraknie. Gościć będziemy także dwanaście kół gospodyń wiejskich z regionu, które będą serwować pyszne pierogi domowej roboty oraz ciasta — mówi komisarz targów. — Zapewniam, że nikt nie wyjedzie ze Starego Pola głodny.

Organizatorzy targów zapraszają również do zwiedzania wystawy królików. Podczas imprezy będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu. A dla najmłodszych uczestników targów organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko.

Mimo, że Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu to jedna z najmłodszych imprez organizowanych przez oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, to z roku na rok cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem.
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej oferty. Mamy nadzieję, że dopiszą nam nie tylko wystawcy, ale i pogoda, tak aby w ten weekend odwiedziło nas jak najwięcej osób. W ubiegłym udało się i gościło u nas 20 tysięcy osób. Liczymy także na elblążan, którzy zawsze chętnie odwiedzają Stare Pole i są tu mile widziani. Zapraszamy — zachęca Adam Kopeć.

8. Wiosenne Targi Rolne odbędą się w tę sobotę i niedzielę w godz. 10 do 17. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
as