Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Umowa na rozbudowę Światowida podpisana

2017-04-24 16:25:46 (ost. akt: 2017-04-24 16:32:31)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

W poniedziałek (24.04), dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu podpisał umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rozbudowę obiektu przy placu Jagiellończyka.

Informacja, że CSE „Światowid” udało się zdobyć fundusze na przeprowadzenie remontu podana została w marcu, dziś nastąpiło podpisanie umowy.

— Ruszamy z przygotowaniami do prac — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. — W maju ogłosimy przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, następnie przygotowywany będzie kolejny przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Prace ruszą już na jesieni. Jak wówczas będzie funkcjonowała instytucja?

— Nie możemy zatrzymać bieżącej działalności, będziemy robić wszystko, by zminimalizować niedogodności i by nasi odbiorcy jak najmniej odczuli skutki tego przejściowego okresu — dodaje Antoni Czyżyk. — Wiemy, że najtrudniej będzie zabezpieczyć logistycznie miejsca pracy, dlatego rozmawiałem wstępnie z prezydentem miasta, być może uda się przenieść pracowników do innych pomieszczeń.

Przypomnijmy. Obiekt ma zostać rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. Powstać mają nowe przestrzenie na działania kulturalne, w tym profesjonalne pomieszczenia edukacyjne i szkoleniowe, a istniejące powierzchnie mają zostać przebudowane, by zyskać nową funkcjonalność. Powstanie m.in. nowa sala kina edukacyjnego, zmodernizowane zostaną pracownie do edukacji kulturalnej, a sala sportowa dostosowana zostanie do organizacji różnorodnych wydarzeń.

Zgodnie z umową prace zakończyć się mają w 2019 roku.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski