Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Maturzyści kończą rok szkolny. Czego życzy im prezydent Elbląga?

2017-04-28 07:00:00 (ost. akt: 2017-04-27 22:53:23)

Ponad 1200 maturzystów z elbląskich szkół zakończy w piątek rok szkolny. Przed nimi egzamin maturalny, który rozpocznie się tuż po długim weekendzie - 4 maja (czwartek). Przygotowaliśmy dla nich prezent - wydanie z ich zdjęciami ze studniówek.

Dzisiaj uczniowie klas III liceów ogólnokształcących i IV klas techników oficjalnie zakończą naukę w szkołach średnich. Na zakończenie roku szkolnego przygotowaliśmy dla nich wyjątkowe wydanie „Dziennika Elbląskiego” w całości poświęcone właśnie im. Znalazły się w nim zdjęcia elbląskich abiturientów wykonane podczas tegorocznych balów studniówkowych. Nasza gazeta trafi bezpośrednio do rąk uczniów.

W tym specjalnym wydaniu znalazły się także życzenia prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dla tegorocznych maturzystów.

Dla pedagogów i dyrektorów szkół każde pożegnanie z uczniami rodzi refleksję.
— Czas tak szybko mija. Rozstanie z uczniami to niełatwy moment nie tylko dla dyrektora, ale także dla wychowawców klas maturalnych. Bo każdy nauczyciel ma stosunek sentymentalny do swoich uczniów. Byliśmy w tych murach razem przez cztery lata, więc mieliśmy czas na to, by się ze sobą zżyć. Przez cztery lata razem z z uczniami przeżywaliśmy także ich sukcesy i porażki. A teraz doczekaliśmy zwieńczenia wspólnej edukacji: już za pasem matura — mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu.

Matury rozpoczną się w najbliższy czwartek, tuż po długim, majowym weekendzie. Podsumowanie pracy tegorocznych abiturientów rozpocznie tradycyjnie pisemny sprawdzian z języka polskiego. Uczniowie, którzy wybrali na maturze poziom podstawowy, zasiądą w ławkach o godz. 9. Zaś ci, którzy lubią podnieść poprzeczkę nieco wyżej, test z języka polskiego na poziomie rozszerzonym zaczną pisać o godzinie 14. Egzaminacyjny, maturalny maraton zakończy się dopiero 26 maja.

W II LO do matury przystąpi łącznie 143 uczniów. Być może wśród nich znajdują się przyszli lekarze, wybitni pedagodzy, a nawet - naukowcy. A ich nauczyciele życzą im przede wszystkim odnalezienia ich własnej ścieżki.
— Świat stoi przed nimi otworem i mam nadzieję, że zrealizują wszystkie swoje plany i marzenia, a życie ich pozytywnie zaskoczy — mówi Agnieszka Jurewicz. — Myślę, że dostali tu w szkole bardzo solidną podstawę do tego, żeby realizować się w wybranych zawodach i rolach społecznych. Ja życzę im, żeby byli po prostu szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.
as

Specjalne wydanie dla maturzystów można pobrać: maturzysci-2017-382759

Obrazek w tresci